živé vysíláníživé vysílání ohlásit závaduohlásit závadu počasí webkamera virtuální prohlídky

Jáchym Topol: Uvařeno

10. 08. pátek od 16:30

Název souboru: Divadlo NABOSO Boskovice

Nominace z Divadelního Pikniku Volyně

Slovo o souboru

Amatérské divadlo NABOSO vzniklo v Boskovicích v roce 2002. Od počátku pracuje pod uměleckým vedením režiséra Tomáše Trumpeše. Za necelých 10 let existence vytvořilo NABOSO celkem 15 inscenací, vedle činoherního divadla se věnuje také divadlu poezie a recitačním sborům. Nejúspěšnějším představením se doposud stal Magorův sbor – recitační představení, které zpracovává vězeňskou poezii Ivana Martina Jirouse – to získalo čestné uznání v celostátním kole Wolkrova Prostějova a díky iniciativě členů skupiny The Plastic People of the Universe vyšlo ve spolupráci s nakladatelstvím Guerilla Records také na CD. Dalším výrazným počinem divadla NABOSO bylo zpracování Moravské trilogie Noci na rovinách – ta představovala postupné uvedení her Maryša, Gazdina roba a Její pastorkyňa v pevném a provázaném dramaturgickém konceptu. Největšího samostatného úspěchu dosáhla inscenace Gazdina roba aneb Lepší je shořet než vyhasnout, která byla oceněna za dramaturgii a dramaturgicko-režijní koncepci na festivalech Divadelní Děčín a FEMAD.

V současné době se divadlo NABOSO věnuje reprízování inscenací Magorův sbor a Uvařeno, dále připravuje dramatizaci románu dánského spisovatele Martina A. Hansena: Lhář.

Slovo o inscenaci

Chrám lidského těla. Tři vrazi. Tři oběti. Jeden anděl. Jedna spravedlnost? Kdo hlídá pravidla hry? Kdo je sudím života? Nepohádkový příběh o tom, že kdo se spřáhne se zlem, skončí v pekle.

Kontakt
www.naboso.cz


Další dnešní představení se bude konat ve 20.00 hodin!  

Podrobné informace

Začátek: pátek 10. 8. 2012 od 16:30 hodin
Místo:Sál Josefa Čapka Hronov
Délka:0.55 hodin
Pořadatel:Kulturní a informační středisko Hronov
nám. Čs. armády 500
Hronov
54931
Telefon: 491 483 314
E-mail: reditel@kulturahronov.cz
Web: www.kulturahronov.cz
Kontaktní osoba: Šárka Čmelíková
Cena:Kč 50

Přiložené soubory ke stažení:

  • Uvareno 3 (soubor: IMG_4225.jpg, velikost: 117,03 KB)
  • Uvareno 4 (soubor: IMG_4235.jpg, velikost: 98,03 KB)