živé vysíláníživé vysílání ohlásit závaduohlásit závadu počasí webkamera virtuální prohlídky

Why is love?

09. 08. úterý od 16:30
Název souboru: Theatre "ARLEKIN" (Litva)

Soubor nominovala AITA/IATA

Slovo o souboru
Divadlo „ARLEKIN“ bylo založeno v roce 2009 na základě gymnaziálního divadelního studia V. Kachialova gymnázia ve Vilniusu. Herci divadla jsou bývalí studenti gymnázia. Z hlediska žánru je hra založena zejména na prvcích klauniády a pantomimy. Obsah hry je jasná pro diváka a nepotřebuje používat slova. Divadlo „ARLEKIN“ se účastnilo mnoha divadelních festivalů: v roce 2009 vystupoval na 1. světovém festivalu mládežnického divadla ve Vídni v Rakousku a na dalších festivalech ve Francii a Belgii. V roce 2010 a 2011 se účastnil IV. londýnského mezinárodního mládežnického cirkusového festivalu a dalších: „Emonska Promenada“ (Slovinsko); Mezinárodni divadelní festival «Авангард и традиции» a VI. mezinárodní divadelní festival „Соотечественники“ (Rusko).
Použití prvků klaunského představení umožňuje souboru předvést svoje hry nejen na jevišti divadla, ale použít i různé další prostory, jako je divadlo v exteriéru (Mezinárodní pouliční festival v Lublani) nebo cirkusová aréna při Londýnském mezinárodním mládežnickém cirkusovém festivalu.

Slovo o inscenaci
Hra vychází ze Shakespearova textu „Romeo a Julie“. Problém dětí, které se staly oběťmi půtek mezi svými rody, je aktuální v kterékoli době. „Proč je láska?“ se ptá Romeo, hlavní hrdina sám sebe. „Proč je láska?“ se ptají sami sebe herci divadla „Arlekin“. A snaží se najít odpověď.Hlavní myšlenkou hry je prostřednictvím smíchu dovést diváky k zamyšlení nad věčnými otázkami nepřátelství, zášti a Vše překonávající Lásky.Premiéra hry „Proč je láska“ se konala 27. listopadu 2010 (litevský divadelní festival „Atspindžiai“). Inscenace obdržela cenu za nejlepší hru sezóny 2010-2011. V roce 2011 se hra „Proč je láska?“ zúčastnila Mezinárodního divadelního festivalu v Klajpedě a vyhrála zde Velkou cenu (Grand-prix).

Druhé představení proběhne v 19.00 hodin!

Podrobné informace

Začátek: úterý 9. 8. 2011 od 16:30 hodin
Místo:Jiráskovo divadlo
Pořadatel:Kulturní a informační středisko Hronov
nám. Čs. armády 500
Hronov
54931
Telefon: 491 483 314
E-mail: reditel@kulturahronov.cz
Web: www.kulturahronov.cz
Kontaktní osoba: Šárka Čmelíková
Cena:Kč 60

Přiložené soubory ke stažení: