živé vysíláníživé vysílání ohlásit závaduohlásit závadu počasí webkamera virtuální prohlídky

W. Allen: Drahý Theo (přednáška s ukázkami)

09. 08. čtvrtek od 14:00

Název souboru: Kurátorky

Soubor byl nominován z přehlídky Wolkrův Prostějov

Slovo o souboru

Jana Machalíková, Hana Malaníková, Anna Kotrbová Rejchrtová a Monika Sybolová se spolu už léta setkávají v Národní galerii při vedení dramaticko-výtvarných programů a na jevišti v improvizačních představeních. Není se co divit, že se jednoho dne rozhodly podívat impresionistům na zoubek.

Slovo o inscenaci

Autorská fantazie na motivy povídky Woodyho Allena. Víte, že předměty, kterých se dotýkali francouzští impresionisté, v sobě ukrývají celé jejich dílo? Nechte se okouzlit kunsthistorickou přednáškou, dotkněte se třeba slaměného klobouku Vincenta van Gogha a představujte si spolu s námi, co by se stalo, kdyby... “Drahý Theo. Někdy lituji, že jsem neposlechl otce a nestal se malířem. Není to moc vzrušující, ale alespoň je to pravidelný život. Tvůj Vincent."

Slovo o autorovi

Woody Allen, slavný newyorský scénárista, režisér, herec, spisovatel i muzikat, vydal v roce 1980 sbírku krátkých humoristických povídek Side Effects. Knížka vyšla česky pod titulem Vedlejší příznaky v překladu Michaela Žantovského a obsahuje také povídku Kdyby impresionisté byli dentisty (Fantasie s přenášením temperamentů), která nás inspirovala k přednášce s dramatickými ukázkami nazvané Drahý Theo.


Kontakt: Jana Machalíková, e-mail: machalikova@centrum.czDalší dnešní představení se budou konat v 16.30 a v 19.00 hodin!

Podrobné informace

Začátek: čtvrtek 9. 8. 2012 od 14:00 hodin
Místo:Sokolovna v Hronově
Délka:0.45 hodin
Pořadatel:Kulturní a informační středisko Hronov
nám. Čs. armády 500
Hronov
54931
Telefon: 491 483 314
E-mail: reditel@kulturahronov.cz
Web: www.kulturahronov.cz
Kontaktní osoba: Šárka Čmelíková
Cena:Kč 50

Přiložené soubory ke stažení:

  • Theo 1 (soubor: drahý theo z wp_n.jpeg, velikost: 38,75 KB)
  • Theo 2 (soubor: Drahý theo_n.jpeg, velikost: 50,04 KB)