živé vysíláníživé vysílání ohlásit závaduohlásit závadu počasí webkamera virtuální prohlídky

V melounovém cukru

07. 08. čtvrtek od 16:45
ilustrační foto: V melounovém cukru

DS Q10, Studio Divadla Drak Hradec Králové / režie Filip Huml

Richard Brautigan, Filip Huml: V melounovém cukru

Dramatizace a režie: Filip Huml Král

Hrají: 
Charlie: Karel Pešek
On: Eliáš Jeřábek
Pauline: Tereza Lacmanová
Fred: Matěj Pohořálek
Margaret: Anna Blažková
Chucky: Jana Hryzlíková
Učitelka: Veronika Půlpánová
neŽIT: Jakub Klouzek
Tygři/Gang: Miroslav Vrbický, Anežka Bauerová, Tereza Tomášová, Sabina Kuldová. Marek Karlovský

O divadle
Základna souboru Q10 vznikla v Divadle Jesličky, patřící k ZUŠ Střezina, kde jsme vyrůstali a učili se divadelním dovednostem. V roce 2009 tuto základnu dostal pod svůj dohled Filip Huml Král, profesionální herec z Divadla DRAK, tanečník, dudák, capoeirista, atd. S ním jsme vytvořili první inscenaci, která byla uvedena jako první představení Divadelního souboru Q10 a měla název Obsese. Její premiéra byla uvedena v rámci divadelního festivalu Divadlo evropských regionů v jeho Open Air Programu přesně o půlnoci dne 23.černa 2010 a poprvé jsme se tak představili hradeckému publiku jako Q10.
Po několika reprízách Obsese, jsme přesně o rok později ukázali světu náš další výtvor a tím byla komedie od Williama Shakespeara Mnoho povyku pro nic. Ta měla premiéru 19. června 2011 v Divadle Jesličky. U toho představení jsme se již posunuli o pár kroků vpřed a proto je již třeba napsat, že představení mělo mnoho repríz, vidělo ho tisíce očí, navštívilo mnoho různých měst a festivalů a zažilo spoustu nevídaných situací.
Na podzim roku 2012 jsme se odloupli od ZUŠ Střezina a stali jsme se součástí LAB - divadelní laboratoř divadla DRAK. Po dlouhé době, kdy jsme si užívali mnoha povyku a po spoustě práce jsme 23. březen 2013 uvedli premiéru další Shakespearovské komedie Večeru tříkrálového aneb cokoli chcete.
A o pár měsíců později, přesněji 19. června 2013, spatřilo světlo světa a prkna divadla premiéru představení s názvem V melounovém cukru od amerického spisovatele Richarda Brautigana.
Náš nejnovější počin měl premiéru 12. dubna 2014 v Labyrintu divadla DRAK v rámci krajské loutkové přehlídky a má název O velikém draku. Jde o loutkové představení pro děti, ale své si v něm najdou i rodiče.

O inscenaci
 „V melounovém cukru se skutky dály a naplňovaly, jako se můj život děje a naplňuje v melounovém cukru. Povím vám o tom, neboť jsem zde a vy vzdáleni.“
                                        Richard Brautigan       
jáMOR. Velká rodina, kde se všichni znají. Každý ale má svou minulost, naivní představy či děsivá tajemství. Z melounového cukru je zde vše a nic. Jí se. Pije se. Svítí. Hřeje. Ochraňuje. Existuje.
Zapomenuté podniky. Nezávislé. Nekonečné. Pulzující. Žijí vlastním nespoutaným životem a nehodlají skrývat staré křivdy věčně.
jáMORu vévodící Charlie a jeho přátelé. Vypravěč, který nemá stálé jméno. Obyvatelé jáMORu. jáMOR, který bude, pokud si to budete přát. Bezchybný tak, jak mu dovolíte.
Tygři. Mocní. Přitažliví. Nebezpeční. Získají vše, co chtějí…
neŽIT a jeho gang. Bojovníci za pravdu nebo oplzlí buřiči? jáMORu se jednou musí někdo postavit.
Dávný rodinný spor, který nedošel usmíření. Někdo musí být ten hodný a někdo ten zlý. Někdo musí zemřít a někdo o tom musí jednou napsat.
Surrealistická, dadaistická a poetická podívaná, jež se vás dotkne jen tak, jak jí dovolíte.

Další představení ve 20.00 a  22.00 hodin.

Podrobné informace

Začátek: čtvrtek 7. 8. 2014 od 16:45 hodin
Místo:Sál Josefa Čapka
Pořadatel:Kulturní a informační středisko Hronov
nám. Čs. armády 500
Hronov
54931
Telefon: 491 483 314
E-mail: reditel@kulturahronov.cz
Web: www.kulturahronov.cz
Kontaktní osoba: Šárka Čmelíková