živé vysíláníživé vysílání ohlásit závaduohlásit závadu počasí webkamera virtuální prohlídky

Uměl lítat, JÁ + JÁ = ♥, Stáří není pro zbabělce

10. 08. sobota od 20:40
Uměl lítat
O inscenaci:

Autorská adaptace Čapkovy podpovídky "Muž, který uměl lítat". Drobný lotkářskoperformerský výstup o nacházení kouzel v sobě samém - ve své každodenní existenci.

O souboru:
Drobná inscenace Uměl lítat je v pořadí osmý projekt pod značkou Někdo. Soubor vznikl roku 2006 na ZUŠ F. A. Šporka v Jaroměři a touto inscenací vylétává z rodného hnízda. Někdo je jedno až čtyřčlenný soubor věnující se divadelní tvorbě vycházející z principů loutkového divadla.


JÁ + JÁ = ♥
Slovo o inscenaci:

Montáž básní Jiřího H. Krchovského, inscenace s dekadentním nádechem, nás provede bohémským životem - od bezhlavého užívání až na samý konec odpornosti. Marasmus, hedvábí, sklep, houpací koník, pivo, tohle někam, betlémské jesličky, děvenky, viselec, šílenství, parazit, rodící stařena, tunel a moč...

Slovo o souboru:
Soubor je založen roku 2012 a skládá se ze tří členů, kteří učinkují v několika jiných souborech. V roce 2012 se při společné organizaci festivalu NaNečisto rozhodli vytvořit první inscenaci JÁ+ JÁ= ♥. Od té doby soubor odehrál na 20 repríz na různých festivalech jako Fiesta Fest, Open Air Hradec Králové, Festival WTF! a další.
 
Hrají: Pavel Skála, Kateřina Císařová, Bára Purmová
Scénografie: Bára Purmová
Režie: kolektiv s pomocí náhledu Šimona Stiburka
 
Kontakt:
Pavel Skála - +420 774 162 298, školní 21, Most, 434 01


Stáří není pro zbabělce
O souboru:
Amatérský divadelní soubor Třetí věk Louny zahájil svou činnost v roce 2008, původně jako jeden z nabízených předmětů projektu Třetí věk Městské knihovny Louny. Během svého působení získal významná ocenění na poli amatérského autorského divadla (Wolkrův Prostějov 2009 – Cena poroty a Cena diváka, Louny, Poeticky! 2011, Wolkrův Prostějov 2011 – Cena diváka a Zvláštní cena poroty za autentickou reflexi 20. století s jedinečným osobnostním vkladem). Herečky se účastnily celostátní přehlídky Jiráskův Hronov a podnikly několik úspěšných turné po České republice i zahraničí.
S dvouletou pravidelností soubor úspěšně realizuje již tři autorské hry: "Včera se mi zdálo aneb Život ženy ve 20 minutách" (premiéra v roce 2008), "A modrý z nebe byste nechtěli?" (premiéra v roce 2010) a "Stáří není pro zbabělce" (premiéra v roce 2012).
Témata prvních dvou her zahrnují život v druhé polovině 20. století, zvláště pak druhé představení je v podstatě "živým dějepisem" vypovídajícím o nástupu totalitního režimu v tehdejším Československu. Své diváky nachází nejen ve své věkové kategorii, ale především mezi mladou generací.
Původní domluvu, že představení "Včera se mi zdálo" stáhne soubor z repertoáru právě po 50. repríze, která proběhla 14. prosince 2010, nedodržel. Stále přicházejí nové a nové pozvánky na vystoupení u nás i v zahraničí, takže hra v repertoáru zatím zůstává. Počet repríz u novějšího představení "A modré z nebe byste nechtěli?", kterým se soubor vrací do svého dětství a studijních let, se blíží čtyřiceti.
A co je nejdůležitější - soubor tvoří stále dál. Nejcennější skutečností je aktivní přístup žen seniorského věku ke svému životu. Jak samy herečky říkají, důchod
 
 
O inscenaci:
Není to divadlo interpretační, ale důležitá je pro soubor možnost využít divadlo jako prostředek k výpovědi, ke sdělení.
S humorem až cynickým hovoří o pocitech starých žen, o tom, jak arogantně přijímáme názor, že touha a tělesná láska jsou výsadami mládí. Tématem se mohou posunout hranice vnímání života starých a stárnoucích, může se proměnit zdeformovaný mediální obraz stáří. Stáří nemusí být o ZuBr, ZuBr (zuby, brejle), Rytmu života, pořadu Sama doma a receptech na marmeládu. Může být o lásce, vzrušení, touze…
 
Obsazení:
Marta - Helena Hajná
Tonička - Růžena Horáková
Alžběta - Eva Venclíková
Květa - Anna Železná
Božena - Anna Šťastná
Ina - Zinaida Tyburcová
Jiřina - Věra Rücklová
 
Scénář: soubor a Renata Vordová
Režie: Renata Vordová
Asistent režisérky: Pavel Jonák

Podrobné informace

Začátek: sobota 10. 8. 2013 od 20:40 hodin
Místo:Sokolovna Hronov
Pořadatel:Kulturní a informační středisko Hronov
nám. Čs. armády 500
Hronov
54931
Telefon: 491 483 314
E-mail: reditel@kulturahronov.cz
Web: www.kulturahronov.cz
Kontaktní osoba: Šárka Čmelíková
Cena:Kč 40

Fotogalerie: Uměl lítat


Fotogalerie: Stáří není pro zbabělce