živé vysíláníživé vysílání ohlásit závaduohlásit závadu počasí webkamera virtuální prohlídky

Učedníci

15. 11. sobota od 18:00
ilustrační foto: Učedníci

Známá křesťanská folková skupina Učedníci vystoupí ve sboru adventistů v Hronově, Padolí 198. Vstupné je dobrovolné.

Skupina vznikla v roce 1985 a od té doby procestovala se svými programy mnoho míst naší republiky i Německo a Rakousko. Dosud natočila již deset alb.
Téměř celý repertoár Učedníků je založen na vlastní produkci a jsou v něm zastoupeny písně s duchovní tématikou i skladby reagující na následky odklonu lidstva od skutečných hodnot. Skupina se účastní benefičních koncertů organizovaných humanitárními organizacemi, jako je ADRA a Česká charita. Slouží všem církvím dobré vůle. Nahrávky skupiny lze zaslechnout na vlnách Českého rozhlasu, rádia Proglas, rádia Vatican, Trans-World-Radia nebo rádia Svobodná Evropa.

Členové skupiny věří, že pomáhají povzbuzovat k hodnotám zejména mladé lidi způsobem mládí srozumitelným. "Vyjadřujeme se k otázkám, které hýbají naším světem. Nechceme pouze sedět a přihlížet, jak zcestná rozhodnutí a chování nechápavých lidí devastují lidské pokolení a vedou život k zániku," říká Josef Hrubý, vedoucí a zakladatel skupiny. Mezi úpadkem společnosti a vytrácením křesťanských hodnot je podle něho přímá souvislost. "Křesťanství zabránilo středověkým evropským královstvím, aby se totálně vyplenila. Barbary naučilo lidsky myslet a jednat. Dalo základy rozkvětu evropské civilizace. Postupným odumíráním křesťanských hodnot je na zemi hůř a hůř. Pokud Bible nelže, pak jediným kritériem kvality člověka je jeho postoj ke všemu, co ho právě obklopuje. Milovat dobro a vzdorovat zlu je základní lidský princip umožňující schopnost dobře žít. Kdo se nenaučí dobře žít, věčnost odmítá. Chceme, aby více lidí volilo život. Kdo volí život, má příležitost hledat lásku a kdo hledá skutečnou lásku, najde Boha".

Podrobné informace

Začátek: sobota 15. 11. 2008 od 18:00 hodin
Místo:sboru adventistů v Hronově, Padolí 198
Pořadatel:Církev adventistů s.d.