živé vysíláníživé vysílání ohlásit závaduohlásit závadu počasí webkamera virtuální prohlídky

Setkání rodáků Malé Čermné

19. 06. sobota od 10:00
ilustrační foto: Setkání rodáků Malé Čermné

Vážení přátelé Malé Čermné. Dne 19. června t. r. budete mít možnost shlédnout na různých místech v areálu domova důchodců Bohemia historické dokumenty o obci. Především originály všech dochovaných kronik a mnoho originálních písemností a památek.  Součástí setkání bude představení knížky Malá Čermná – historie obce.  

Na výstavních panelech budou ve velkých formátech desítky dobových fotografií a dokumentů. K dispozici bude nonstop projekce sbírky starých fotografií, pohlednic a dobových materiálů. Ze sčítacích archů a ze soupisu osob ze stabilního katastru z roku 1840 se budete moci dozvědět údaje o předcích. Hlavně však budete mít možnost setkat se svými bývalými sousedy a spolužáky, a prohlédnout si, jak obec vypadá dnes.

Musíme doufat, že nám bude přát počasí, protože kapacitní možnosti domova důchodců jsou omezené. Oslava se uskuteční v parku, kde bude instalován party stan. Pokud by bylo počasí velmi nepříznivé, uskuteční se úvodní program v náhradních prostorách.

Pro občerstvení bude v jídelně domova důchodců připraveno 100 porcí kysela a napečeno 1000 kusů koláčků. K dispozici bude káva, čaj a balená voda. V obci jsou dvě restaurace.

Pro ty z vás, kterým nebude termín 19. června 2010 vyhovovat, nabízíme k návštěvě Malé Čermné ještě termín 3. - 6. července 2010. V těchto dnech bude návštěvníkům k dispozici zakladatelka sdružení Eva Pumrová, která se bude každému individuálně věnovat. Je však třeba svou návštěvu ohlásit předem na telefonní číslo 602839374. O tomto prodlouženém víkendu ještě bude možno shlédnout dobové materiály, ale již v menším rozsahu, protože v obci není k dispozici nezbytná spolková místnost.
Srdečně vás zveme a těšíme se na shledání v Malé Čermné.

Podrobné informace

Začátek: sobota 19. 6. 2010 od 10:00 hodin
Místo:Domov důchodců Bohemia Malá Čermná
Pořadatel:Sdružení přátel obce Malá Čermná
Malá Čermná 38
Hronov
54931
Mobil: 602 839 374
E-mail: malacermna@post.cz
Web: www.pumpa-malacermna.unas.cz
Kontaktní osoba: Eva Pumrová
Pořadatel:Město Hronov

Přiložené soubory ke stažení:

  • Pozvánka (soubor: Pozvánka Rodáci II.jpg, velikost: 71,91 KB)