živé vysíláníživé vysílání ohlásit závaduohlásit závadu počasí webkamera virtuální prohlídky

Poprask na laguně

05. 08. pátek od 18:30
Název souboru: DS Jiráskova divadla v Hronově

Slovo o hře
Ačkoli je děj této komedie divákům dostatečně známý, dovolíme si přesto pro pořádek krátký úvod. V malém přístavním městečku Chiozze nedaleko Benátek čekají ženy dvou rodin na návrat svých mužů a snoubenců - rybářů z moře. První rodinku tvoří vdavekchtivá sestra patrona Toniho Lucietta, která vyhlíží svého milého Titu-Nana. Na Toniho netrpělivě čeká také jeho manželka paní Pasqua. V druhém rybářském domku bydlí paní Libera, manželka patrona Fortunata.
Její sestra Orsetta čeká na návrat svého milého Beppa, bratra patrona Toniho. A navíc mladší sestra paní Libery Checca si tajně myslí na Tittu-Nana.
Poklidná ranní rozmluva všech žen se po příchodu lodičkáře Toffola Drendy, který flirtuje se svobodnými dívkami, brzy změní v temperamentní hádku. A co čert nechtěl, právě v té chvíli se muži vracejí z moře. No, to zase bude poprask! Rozmíšky a pomluvy způsobí rozchod Orsety a Luciety s jejich vyvolenými. Titto-Nane a Beppo zuří a napadnou Toffola. Tím se spor stává soudním případem, který je třeba řádně vyšetřit a potrestat. Vyšetřující komisař Isidoro se tedy ujme vyšetřování, ale výpovědi jsou tak zmatené, že se vlastně nic podstatného nedozví. Rozhodne se tedy pro svoje pobavení obě znesvářené rodiny usmířit.  
 A to se mu po mnoha komplikacích nakonec podaří.

Hronovský divadelní soubor vám ten krevnatý příběh obyčejných lidiček v  překladu Jaroslava Pokorného přináší a bude vyprávět opět tak, jak nejlépe umí.
Ve vlastní úpravě a s mnoha originálními písničkami.

Podrobné informace

Začátek: pátek 5. 8. 2011 od 18:30 hodin
Místo:Jiráskovo divadlo
Pořadatel:Kulturní a informační středisko Hronov
nám. Čs. armády 500
Hronov
54931
Telefon: 491 483 314
E-mail: reditel@kulturahronov.cz
Web: www.kulturahronov.cz
Kontaktní osoba: Šárka Čmelíková
Cena:Kč 60

Přiložené soubory ke stažení: