živé vysíláníživé vysílání ohlásit závaduohlásit závadu počasí webkamera virtuální prohlídky

Pásmo tanec a pantomima: Biggles se vrací, 3 v parku a pes, Zalykám se smíchem, bolí to, tak se směju, Cesty, Axis Mundi, Le Visiteur (Návštěvník)

05. 08. pondělí od 15:00
O inscenaci:
Biggles se vrací
Děj se odehrává ve třicátých letech minulého století ve filmových ateliérech Barrandov při natáčení filmu s legendární postavou letce Bigglese. 

O souboru:

PANTOMIMA S.I. Brno
Soubor byl založen v roce 1981, působí v něm 21 neslyšících mimů. Je součástí projektu PANTOMIMA NESLYŠÍCÍCH. Se souborem spolupracuje řada profesionálních umělců, kteří se přímo podílí na inscenacích. Vedoucím souboru je Oldřich Bajer, uměleckým vedoucím a režisérem Jindřich Zemánek

O inscenaci:
„3 v parku a pes“
Jak to vzniklo? Z cvičení, při kterých rozvíjíme tvořivost, obrazotvornost, prostorové vnímání a partnerský kontakt.
Chtěli jsme do této "drobničky" promítnout typy lidí, charakterizovat je a umožnit jim se v tomto malém příběhovém celku vyjádřit.

O souboru:
Studenti 3. ročníku hudebně dramatického umění (obor herectví) na Janáčkově konzervatoři a Gymnáziu v Ostravě.
Ve 3. ročníku mají předmět pantomima s dotací 2 hodiny týdně. Předmět je koncipován s ohledem na potřeby hlavního oboru - herecká výchova.
V rámci výuky se studenti seznamují jen se základními principy pantomimy a s možnostmi uplatňovat tyto dovednosti v krátkých skečích.

Choreografie Zalykám se smíchem, bolí to, tak se směju:

Představení inspirované Deníkem Anny Frankové. V patnácti chceme toužit, chceme se smát, tančit, studovat, trápit se pro lásku, křičet a plakat. Všechno máme před sebou a nic a nikdo to nemůže změnit.
 
Choreografie Axis Mundi:
Koláž vyobrazení o ose světa, která prostupuje zemskou a nebeskou sférou. Je naplněna představami o člověku a jeho evoluci ze zvířete v lidskou bytost.

O souboru:
Studio založila před 25 lety (v roce 1987) Ludmila Rellichová z pouhé potřeby zajistit kvalitní výuku pro svou dceru Magdalénu. Nejprve působila pod střechou Tělovýchovné jednoty Spartak v Rychnově u Jablonce nad Nisou, později jako soukromé Taneční studio, dnes jako občanské sdružení. Studio dnes navštěvuje 170 žáků a studentů. Má i několik dobrovolníků, bez kterých jako občanské sdružení nemůže existovat. Jsou to jednak maminky současných žáků a pak také bývalé studentky, pro které se stala Magdaléna součástí života. Toho si Ludmila nejvíce váží - když se z jejích žáků stanou její přátelé. Intenzivně spolupracuje se svou dcerou Magdalénou Pupík Rellichovou (absolventkou HAMU) a bývalou žačkou Annou Benhákovou (absolventkou DC konzervatoře).

Choreografie Cesty:
Skupina nám o choreografii nic nenapsala. Tedy příjemnou podívanou.

O souboru:
Studio vzniklo na jaře roku 2009. Bylo založeno tanečnicí a dlouholetou lektorkou a choreografkou moderního scénického tance Ivetou Zahradníkovou (žačkou Evy Veverkové, členkou C-dance Ústí nad Orlicí) a jejími bývalými žačkami, které tvoří podstatné jádro celého tanečního studia. Od září 2009 tak mají v Lanškrouně a okolí možnost tančit i úplní začátečníci každého věku. Taneční studio má několik oddělení, která jsou rozdělená podle věku a pokročilosti a jsou přístupná nejširší veřejnosti. Hlavním cílem zakladatelky je zachytit v pohybu vyjádření myšlenky, příběhu nebo pocitu v souladu s chápáním a objevením hranic lidského těla.
 
Choreografie Le visiteur (návštěvník):
Tanec inspirovaný obrázkovou knihou Barbary Yelin: Le visiteur a citátem Anthonyho de Mello: Příroda je rozšíření mne samotného, mé vnější tělo.

O souboru:
Těm, co jim tanec učaroval a zůstala chuť tančit, poskytuje něco přes deset let zázemí ZUŠ B. Smetany v Plzni, a to i přes to, že jsou odrostlí školnímu věku. Skupinu vede Lenka Jíšová a vydatně přitom spolupracuje s hudebníky a hudebnicemi, básníky, fotografy, výtvarníky i výtvarnicemi, zkrátka všemi, kterým je vlastní sdílení těla, mysli… na tanečním sále i v krajině… sami se sebou i s rodinou, přáteli, diváky… Skupina si nejvíce cení toho, že je spolu i se svými malými potomky. Tanec je pro ně stále nevyčerpatelnou cestou krásy, hledání, objevování, tvořivosti, jedinečnosti, hravosti, sounáležitosti… radosti.
 
Další blok představení se hraje v 17.00 hodin.


Podrobné informace

Začátek: pondělí 5. 8. 2013 od 15:00 hodin
Místo:Jiráskovo divadlo Hronov
Pořadatel:Kulturní a informační středisko Hronov
nám. Čs. armády 500
Hronov
54931
Telefon: 491 483 314
E-mail: reditel@kulturahronov.cz
Web: www.kulturahronov.cz
Kontaktní osoba: Šárka Čmelíková
Cena:Kč 60

Fotogalerie: Le Visiteur


Fotogalerie: Axis Mundi