živé vysíláníživé vysílání ohlásit závaduohlásit závadu počasí webkamera virtuální prohlídky

Morfium

03. 08. neděle od 15:30
ilustrační foto: Morfium

Bažantova loutkářská družina DS J. J. Kolára při TJ Sokol Poniklá / režie Tomáš Hájek

Michail Bulgakov, Tomáš Hájek: Morfium

Režie, Scénografie, Loutky: Tomáš Hájek
    
Hraje: Tomáš Hájek

Slovo o souboru
Divadelního spolek J. J. Kolára při TJ Sokol Poniklá oslavuje letos rovných 150 let od svého založení potulným loutkohercem Bažantem. Tento původním povoláním hodinář z vedlejší vesnice k nám doputoval se svojí pimprlovou károu na sklonku roku 1864. Občané, nadšení představením dřevěných herců, zatoužili po divadle vlastním - opravdovém. Přemluvili Bažanta, aby v Poniklé zůstal a secvičil s nimi činoherní kus. Leč o prvé premiéře nevydržel Bažant nervový tlak, těžce se opil a rozvrátil svým chováním představení, načež byl potupně vyhnán ze vsi.
Vysmívanému otci zakladateli vzdáváme v posledních letech hold alespoň činností po něm pojmenované loutkářské sekce našeho ochotnického souboru. Zatím jsme uvedli tyto pimprlové kusy: Jenovefa a ukázky Fausta a Dona Šajna (2010), Faust (2012), Eleazar Bernard Kübeli aneb Strašlivé naučení o hrozném osudu Černého mnicha (2012), Nelkej, Čechie! (2013), Zmatek nad zmatek (2013), Morfium (2014).

Slovo o hře
Povídka Morfium byla vydána v souboru autorových raných děl pod názvem „Zápisky mladého lékaře“. Bulgakov v částečně autobiografickém líčení zachycuje v několika příbězích začátky praxe mladého lékaře v zapadlé venkovské nemocnici. Pro potřeby meotarového jeviště jsem si dovolil některé méně podstatné okolnosti povídky Morfium mírně upravit.

Délka představení je 30 minut.
Představení je od 15 let.

Další představení v 18.40 a v 19.45 hodin.

Podrobné informace

Začátek: neděle 3. 8. 2014 od 15:30 hodin
Místo:Sál Josefa Čapka
Pořadatel:Kulturní a informační středisko Hronov
nám. Čs. armády 500
Hronov
54931
Telefon: 491 483 314
E-mail: reditel@kulturahronov.cz
Web: www.kulturahronov.cz
Kontaktní osoba: Šárka Čmelíková