živé vysíláníživé vysílání ohlásit závaduohlásit závadu počasí webkamera virtuální prohlídky

Morfium

02. 08. sobota od 16:40
ilustrační foto: Morfium

Bažantova loutkářská družina DS J. J. Kolára při TJ Sokol Poniklá / režie Tomáš Hájek

Michail Bulgakov, Tomáš Hájek: Morfium

Režie, Scénografie, Loutky: Tomáš Hájek
    
Hraje: Tomáš Hájek

Slovo o souboru
Divadelního spolek J. J. Kolára při TJ Sokol Poniklá oslavuje letos rovných 150 let od svého založení potulným loutkohercem Bažantem. Tento původním povoláním hodinář z vedlejší vesnice k nám doputoval se svojí pimprlovou károu na sklonku roku 1864. Občané, nadšení představením dřevěných herců, zatoužili po divadle vlastním - opravdovém. Přemluvili Bažanta, aby v Poniklé zůstal a secvičil s nimi činoherní kus. Leč o prvé premiéře nevydržel Bažant nervový tlak, těžce se opil a rozvrátil svým chováním představení, načež byl potupně vyhnán ze vsi.
Vysmívanému otci zakladateli vzdáváme v posledních letech hold alespoň činností po něm pojmenované loutkářské sekce našeho ochotnického souboru. Zatím jsme uvedli tyto pimprlové kusy: Jenovefa a ukázky Fausta a Dona Šajna (2010), Faust (2012), Eleazar Bernard Kübeli aneb Strašlivé naučení o hrozném osudu Černého mnicha (2012), Nelkej, Čechie! (2013), Zmatek nad zmatek (2013), Morfium (2014).

Slovo o hře
Povídka Morfium byla vydána v souboru autorových raných děl pod názvem „Zápisky mladého lékaře“. Bulgakov v částečně autobiografickém líčení zachycuje v několika příbězích začátky praxe mladého lékaře v zapadlé venkovské nemocnici. Pro potřeby meotarového jeviště jsem si dovolil některé méně podstatné okolnosti povídky Morfium mírně upravit.

Délka představení je 30 minut.
Představení je od 15 let.

Další představení ve 22.40 a ve 23.45 hodin.

Podrobné informace

Začátek: sobota 2. 8. 2014 od 16:40 hodin
Místo:Sál Josefa Čapka
Pořadatel:Kulturní a informační středisko Hronov
nám. Čs. armády 500
Hronov
54931
Telefon: 491 483 314
E-mail: reditel@kulturahronov.cz
Web: www.kulturahronov.cz
Kontaktní osoba: Šárka Čmelíková