živé vysíláníživé vysílání ohlásit závaduohlásit závadu počasí webkamera virtuální prohlídky

Makaphovy dary

08. 08. čtvrtek od 14:45
Jiřina Krtičková                 

Dramatizace a režie: Jiřina Krtičková
Scéna a kostýmy: Lenka Faltová
Světla a výroba scény: Bedřich Mach 

Osoby a obsazení:
Makapho - Martin Černý
Stařena - Miroslav Vik
Trhovci  - Karla Drašnarová, Iva Charvátová, Jiří Adam, Lucie Havrdová, Lucie Hyksová, Miloš Čejka

O souboru:
Jsme ochotnický divadelní soubor s více než šedesátiletou tradicí. Silnou stránkou spolku jsou především komedie, kterými bavíme publikum jak v Třebechovicích pod Orebem, tak na četných divadelních zájezdech. V souboru působí začínající studenti i zkušení herci s dlouholetou praxí (jen za posledních 8 let se do realizace našich představení zapojilo celkem 46 lidí). Od roku 2004 jsme pro Vás sehráli 166 rolí ve 114 představeních, která jsme uvedli ve 32 městech na 40 různých jevištích. Nastudovali jsme 9 divadelních her (z toho 4 jsou stále v naší aktivní nabídce, takže stále ještě můžete stihnout některé z plánovaných představení).
Diváci na domácí scéně v Třebechovicích pod Orebem nás mohli vidět už 45krát, dalších 69 představení jsme odehráli na divadelních zájezdech. Diváky jsme našimi inscenacemi bavili v součtu více než 124 hodin. A to, že jsme diváky bavili, si nevymýšlíme jen tak – na soutěžních divadelních přehlídkách jsme získali 15 cen a čestných uznání, včetně několika diváckých cen.

Kromě divadelních představení pořádáme každý rok na podzim divadelní přehlídku Symposion, pochod pohádkovým lesem pro Vaše nejmenší, tradiční karneval a celou řadu dalších kulturních akcí.

O inscenaci:
Třebechovický Symposion nastudoval příběhy z černého kontinentu pod názvem Makaphovy dary. Tři africké lidové pohádky (Pavouk a moucha, Starý had a Žabí král, Pravda a Lež), jsou z evropského pohledu spíš bajky, pro soubor je upravila Jiřina Krtičková. Zvolila dobře srozumitelnou formu rámcového vyprávění.

Spolu s herci se divák dostává na exotické tržiště, kam mezi prodavače a kupující přichází slepý stařec Makapho. Baví posluchače svým moudrým vyprávěním. Jeho příběhy umožňují nahlédnout do odlišného světa afrických domorodců, ale poučení, kterého se divákům dostává, je obecně platné. I jinde na světě si lidé vypravují o tom, že lakomec není šťastný, že opojení mocí končí tragicky a že je někdy těžké odlišit pravdu a lež.

Představení je určeno širokému publiku, od starších dětí po dospělé. Ty mladší zaujmou barevné kostýmy a scéna, stínohra a stylizované zvířecí postavy.  Dospělé zase morální poselství lidových příběhů.

Kontakt:
DS Symposion, Karla Drašnarová, Masarykovo nám. 25, Třebechovice pod Orebem,
tel.: 603 835 811, e-mail: karla.drasnarova@seznam.cz, www.dssymposion.cz

Další představení se hrají v 17.45 a v 19.00 hodin.

Podrobné informace

Začátek: čtvrtek 8. 8. 2013 od 14:45 hodin
Místo:Sokolovna Hronov
Pořadatel:Kulturní a informační středisko Hronov
nám. Čs. armády 500
Hronov
54931
Telefon: 491 483 314
E-mail: reditel@kulturahronov.cz
Web: www.kulturahronov.cz
Kontaktní osoba: Šárka Čmelíková
Cena:Kč 40

Fotogalerie: Makaphovy dary