živé vysíláníživé vysílání ohlásit závaduohlásit závadu počasí webkamera virtuální prohlídky

Kantoři a žáci

07. 10. středa od 19:00
KONCERT SE RUŠÍ, VSTUPENKY PROSÍM VRACEJTE V MÍSTĚ JEJICH NÁKUPU. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.


Folková skupina KANTOŘI vznikla v roce 1970, takže si letos připomíná už rovné půlstoletí svého působení na naší hudební scéně. Po celou dobu se věnuje osobitě upraveným lidovým písním různých národů, v poslední době zejména slovanských a keltských (Irsko, Skotsko, Bretaň). Originální žánr, navíc interpretovaný dokonalými vokály a brilantní hrou na celou plejádu hudebních nástrojů, a to i historických, vynesl skupině kromě přízně našeho a zahraničního publika také řadu ocenění, včetně Zlaté Porty, písničky Kantorů zazněly v mnoha televizních a rozhlasových pořadech, úspěch sklidilo všech 13 řadových alb (LP a CD) – prostě KANTOŘI patřili v každé době k tomu nejzajímavějšímu, co český folk nabízel.

U zrodu skupiny na Pedagogické fakultě v Hradci Králové byli hned dva Hronováci: Boris Ekrt, který nakonec zůstal věrný našemu městu a jeho kultuře, a Jan Filip, který naopak stále působí jako kapelník Kantorů a dnes vede už jejich čtvrtou sestavu.

Oslavy svého významného jubilea měli Kantoři naplánované dlouho dopředu, ale vinou koronaviru museli ze svých plánů hodně slevit. Hronovský slavnostní večer ale naštěstí v kalendáři zůstal, a tak se můžeme těšit nejen na skvělé písničky Kantorů, ale i na vystoupení učitelů a žáků ZUŠ Hronov. Tohle spojení není vůbec náhodné, neboť právě na hronovské „lidušce“ dělali první krůčky ke svému pozdějšímu umu zakladatelé skupiny. A tak není vyloučeno, že i dnes sem „chodí do houslí“ budoucí muzikantská legenda :-)

Účinkují: Folková skupina Kantoři, učitelé a žáci ZUŠ Hronov, Boris Ekrt
- zakládající člen skupiny Kantoři

Podrobné informace

Začátek: středa 7. 10. 2020 od 19:00 hodin
Ukončení:středa 7. 10. 2020 v 20:40 hodin
Místo:Jiráskovo divadlo, náměstí Čs. armády 500, Hronov, 549 31
Délka:1.67 hodin
Pořadatel:Kulturní a informační středisko Hronov
nám. Čs. armády 500
Hronov
54931
Telefon: 491 483 314
E-mail: reditel@kulturahronov.cz
Web: www.kulturahronov.cz
Kontaktní osoba: Šárka Čmelíková
Více informací na:http://www.kulturahronov.cz/klient-1170/kino-293/stranka-10308/film-189028