živé vysíláníživé vysílání ohlásit závaduohlásit závadu počasí webkamera virtuální prohlídky

Den nezávislosti

14. 06. sobota od 14:00
ilustrační foto: Den nezávislosti

Hronov - 14.6.2014 - park A. Jiráska - zde se uskuteční druhý ročník „Dne nezávislosti.“ Je to akce, která spojuje svět hendikepovaných se světem zdravých lidí. Vítán je zde každý, kdo se chce dozvědět co je to canisterapie nebo hipoterapie, zastřílet si z luku nebo zaraftovat na Metuji.

„Čistá radost. Tak bych asi pojmenoval společné pocity všech účastníků loňského Dne nezávislosti. Ukázalo se, že zdravé a hendikepované děti zažívají stejnou radost, hrají si se stejným zapálením a dokonce spolu umí normálně kamarádit. Překážky často existují jen v našich hlavách a to se snažíme lidem ukázat,“říká Tomáš Buriánek, vedoucí dětského vodáckého oddílu Lotři.

Odpoledne plné her začíná již ve 14.00 hodin a na návštěvníky hronovského parku čeká také živé divadelní představení hendikepovaných dětí, uvidí jaroměřské policisty v akci, mohou si vyzkoušet rafting na Metuji, lukostřelbu, ale také se mohou svézt na invalidním vozíku, handbiku, na koni a příznivci psů poznají co je to vlastně canisterapie. Nejmenší návštěvníky jistě potěší skákací hrad, rodiče si mohou odpočinout u stánku s kavárnou Láry Fáry. Akce končí v 18.00 hodin a kromě živé hudby Vás celým odpolednem provede moderátor Tomáš Peterka.

Přála bych si, aby se pro nás stalo soužití s hendikepovanými  naprostou samozřejmostí a  akce jako je „Den nezávislosti“ už nemusely bořit předsudky v srdci naší společnosti.“ Dodává Denisa Voborníková, ředitelka Občanského sdružení Cesta.

Den nezávislosti je společnou akcí dvou neziskových organizací  - Dětského turistického a vodáckého oddílu Lotři Hronov a Občanského sdružení Cesta Náchod, které pečuje o osoby s hendikepem. Více o akci a o spolupráci obou organizací naleznete na www.spolecnysvet.com

 Kontakt

Denisa Voborníková, tel: 737 219 833

e-mail: vobornikova@stacionarcesta.cz

Tomáš Buriánek, tel: 775 951 461

e-mail: info@lo3.cz


Podrobné informace

Začátek: sobota 14. 6. 2014 od 14:00 hodin
Místo:park A. Jiráska
Pořadatel:Dětský turistický a vodácký oddíl Lotři Hronov, O.s. Cesta Náchod
Více informací na:www.spolecnysvet.com