živé vysíláníživé vysílání ohlásit závaduohlásit závadu počasí webkamera virtuální prohlídky

BLOK: Otevřeno Kolín

04. 08. pondělí od 23:15
ilustrační foto: BLOK: Otevřeno Kolín

BLOK Otevřeno Kolín – pohybové divadlo

Janáčkova konzervatoř a Gymnázium Ostrava / režie Eva Polzerová

Eva Polzerová a soubor: Hry nevinné nebo vinné?

Režie: Eva Polzerová

Hrají:
Jana Mundráková, Jakub Burýšek, Robin Ferro, Štěpán Kozub.

O divadle
Jedná se o studenty 3. ročníku hudebně-dramatického oddělení Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě.

O inscenaci
Podnětem byla otázka, kdy se hra nevinná stává vinnou.Vzhledem k tomu, že studenti se pantomimou zabývají teprve půl roku, byla práce na etudách náročná v hledání sdělnosti každého jednání. Studenti nabízeli tvořivé podněty, měli chuť a velkou snahu tuto autorskou práci dotáhnout do konce.


Pantomima S.I. Brno / režie Josef Tichý

Josef Tichý, Jindřich Zemánek: Kupé

Světla: Jindřich Zemánek

Zvuk: Antonín Krištof

Režie: Josef Tichý

Hrají:                                                                                                                                                                                                                                                                              Stanislav Kleisner, Antonín Zralý, Pavel Barták, Oldřich Bajer, Dalibor Ťulák,  Kurcová Zlata, Gluchová Petra, Maradová Markéta

O divadle                                                                                                                                                                                                                                                                            Soubor byl založen v roce 1981, působí v něm 17 neslyšících mimů. Je součástí projektu PANTOMIMA NESLYŠÍCÍCH. Se souborem spolupracuje řada profesionálních umělců, kteří se podílí na inscenacích. Vedoucím souboru je Oldřich Bajer, uměleckým vedoucím a režisérem Jindřich Zemánek 

O inscenaci                                                                                                                                                                                                                                                                    Groteska, jedno kupé, galerie cestujících na kolejích.

 

TS Puls SVČ Opava / choreografie Eva Vondálová

Bariéry v nás

Tančí:
Karolína Chřibková, Kristýna Tomášová, Barbora Staníčková, Petra Vondálová, Eva Vondálová

O souboru
Taneční soubor Puls SVČ Opava vznikl pod vedením Jany Vondálové (Kořistkové) v roce 1979. Nyní je jeho zřizovatelem Středisko volného času Opava. TS Puls se zaměřoval vždy na step a moderní tanec vycházející z jazzu. Hlavně díky stepařským choreografiím se soubor zúčastnil řady různých kulturně společenských akcí a přehlídek a přes sto soutěží na různých úrovních od okresních až po mistrovství světa a je tak nejdéle existujícím souborem v oblasti stepu v České republice.
S nástupem trenérky Evy Vondálové se soubor vrátil i ke scénickému tanci, ve kterém se mu daří získávat různá ocenění.

O choreografii
Oslovila nás myšlenka animovaného filmu Day&Night. Choreografie je scénické zpracování rozporu mezi strachem z neznámého a touhy poznávat.


TS Puls SVČ Opava / choreografie Eva Vondálová

Novinová

Tančí:                                                                                                                                                                                                                                                                                  Eliška Valová, Ema Pavelková, Adéla Kolářová, Pavlína Paluzgová, Veronika Mičková, Veronika Vajdová, Patricie Bazalová, Ludmila Dostálová, Linda Beyerová, Barbora Šípková

O choreografii                                                                                                                                                                                                                                                                         Dětství, radost, hra a fantazie… to je svět, který si chceme ponechat i když už dospíváme. Cítíme, že budeme muset zvážnět a začít řešit věci kolem nás… ale nám se ještě nechce přestat se smát i bez důvodu… však se podívejte, dá se to vydržet se nesmát?