živé vysíláníživé vysílání ohlásit závaduohlásit závadu počasí webkamera virtuální prohlídky

AUGENBLICK

09. 06. pátek od 18:00
ilustrační foto: AUGENBLICK

Koncert skupiny Augenblick v rámci NOCI KOSTELU.

Do Hronova přijíždí hudební skupina Augenblick s písněmi v hebrejštině a v jidiš. Nebude zde poprvé – kdysi zde zpívala ovšem pouze jako duo – Molnár – Kitta. Nyní zde bude s inovovaným programem a v novém složení. K tehdejším vystupujícím – Michalu Kittovi a Tomáši Molnárovi přibyli Rostislav Tvrdík, Aliaxander Yasiňskij a Juraj Stieranka. Jak je ze jmen patrné, jde dnes o hudební těleso mnohonárodní.
Rostislav Tvrdík je kontrabasista, dlouholetý člen SOČRu, Státní opery, v současnosti vedle mnohých hostovských angažmá s předními soubory klasické hudby vystupuje s komorním orchestrem Musica Lucis, pracuje v souboru Musica Bohemica a je frontmanem skupiny Svatopluk, která interpretuje písně Svatopluka Karáska.
Michal Kitta je dlouholetým farářem v Hronově a také seniorem Královéhradeckého seniorátu Českobratrské církve evangelické. Spolu s Tomášem Molnárem je zakládajícím členem kapely. V mládí hrával ve skupinách Topičovo procitnutí a Děd Kaširin.
Aliaxander Yasiňki je virtuozní hráč na akordeon. Pochází z Běloruska a v Čechách dlouhodobě pobývá a dále studuje. Vedle klasické hudby je známý také ze skupiny Shum davar a dalších svých aktivit.
Juraj Stieranka pochází ze Slovenska a na jeho profesionální skvělé hře na housle je to patrné. Spolu s A. Yasiňským vystupuje, kromě dalších aktivit, také ve skupině Shum davar.

Podrobné informace

Začátek: pátek 9. 6. 2017 od 18:00 hodin
Místo:modlitebna sboru ČCE, Českých bratří 181, Hronov
Pořadatel:Českobratrská církev evangelická
Českých bratří 181
Hronov
549 31
Mobil: 737 180 687
E-mail: hronov@evangnet.cz
Web: http://hronov.evangnet.cz
Kontaktní osoba: Michal Kitta, farář
Cena:Kč 80

Přiložené soubory ke stažení:

  • Pozvánka (soubor: Cirkve Kitta - plakat koncert Noc kostelu.pdf, velikost: 376,58 KB)