78. Jiráskův Hronov

Dopravní omezení - ZDE

Zpravodaj festivalu - ZDE

Slavnostní zahájení 78. Jiráskova Hronova
Na schodech Jiráskova divadla byl v sobotu slavnostně zahájen 78. ročník Jiráskova Hronova. Zaplněné náměstí pozdravila starostka města Hana Nedvědová a přivítala návštěvníky letošní přehlídky. Slavnostního zahájení se jako čestní hosté zúčastnili 1. náměstek ministra kultury JUDr. František Mikeš, hejtman Královéhradeckého kraje Ing. Pavel Bradík, poslankyně Parlamentu ČR Mgr. Zdeňka Horníková a dramatik Milan Uhde. Součástí slavnostního ceremoniálu bylo vystoupení hronovských divadelníků, kteří festival otevřeli ukázkou z inscenace Poprask na laguně. Během slavnostního zahájení hrála Koletova hornická hudba, která doprovázela skupinu mažoretek ze Rtyně v Podkrkonoší.

Podrobné informace

Začátek: pátek 1. 8. 2008