živé vysíláníživé vysílání ohlásit závaduohlásit závadu počasí webkamera virtuální prohlídky

ZeZásuvek a Spánek nikdo nevolá

07. 08. středa od 15:00
ZeZásuvek:
Autoři
: Lucie Páchová, Honza Neugebauer

Anotace:
Zásuvky, šuplíky, dna skříní či kouty polic slouží jako úložiště našich vzpomínek. Do zásuvek zasouváme a odklízíme to, co nemá být vidět, s čím si nevíme rady. Vrstvíme tam jednotlivé vzpomínky, které by bylo lépe zapomenout, ale nechce se je zahodit. V zásuvkách se vzpomínky vrství, řetězí, blednou podobně jako v naší paměti.  Někdy se zásuvky zaseknou a nejdou otevřít, někdy se samovolně otevřou a vysypou něco, co se zdálo být zapomenuté. Jak se ukládají a metamorfují naše vzpomínky?   Odkud vyplouvají na povrch?
Multimediální inscenace ZeZásuvek je vizuálně- zvukovým asociačním experimentem kombinujícím fotografie a kresby z dětství, zvukové sinusoidy a různé psychoterapeutické výzkumné metody.

Délka: 20 min.


Spánek nikdo nevolá:
o inscenaci:
Tři muži na cestě. A jejich malá dobrodružství. Sportovně - existenciální putování za hvězdou.

hrají: Vladimír Mikulka, Jakub Škorpil, Martin J. Švejda
zpívá: Zuzana Vilímová
režie, scénografie: Kolektiv

Představení trvá 50 min. bez přestávky

ukázka:
„Lidé se vždycky chtějí dozvědět pravdu. Myslil jsem, že k nám chodí opravdový Mikuláš. Pravda je, že to byla naše teta. Myslil jsem, že hvězdy jsou nízko nad naší střechou. Pravda je, že jsou ohromně daleko. Myslil jsem, že škola je zbytečná. Pravda je, že se tam dítě hodně naučí. Myslil jsem, že budu pořád u rodičů. Pravda je, že taky jednou vyrostu a začnu samostatně pracovat.“

zpráva:
Druhá inscenace souboru, vzniklého v říjnu 2010, který personálně i poetikou navazuje na Kulturně divadelní spolek Puchmajer, divadlo Antonín D.S. a kapelu Inženýr Vladimír. Po hudebně – činoherním Kabaretu (2011) přichází soubor s činoherně – pohybovým pásmem, inspirovaným Biblí, Dětskou encyklopedií a dalšími základními písemnými tituly lidstva. Inscenace vznikla ve spolupráci s režisérem Petrem Lantou ze Společnosti dr. Krásy.

ohlasy:
“Perzifláž mystiky a mystifikací, kulturních, popkulturních i nekulturních kultovních intelektuálních zvyků, klišé a rituálů“ (Luděk Richter)
 “Haptický kontakt, opakované zneisťovanie diváka, nezreteľná hranica medzi divadlom a realitou, to všetko prináša osobitnú atmosféru, ktorá pripomíná časy Uhlárovej Stoky“ (Rudolf Leška)
“Souvislý a pečlivý pohyb po hraně” (Petr Váša)


kontakt:
antoninds@centrum.cz; tel. 723 317 749 (Martin J. Švejda)

bližší informace:
http://www.facebook.com/antoninpuchmajer 

Další představení se hraje v 17.30 a ve 21.25 hodin.

Podrobné informace

Začátek: středa 7. 8. 2013 od 15:00 hodin
Místo:Sokolovna Hronov
Pořadatel:Kulturní a informační středisko Hronov
nám. Čs. armády 500
Hronov
54931
Telefon: 491 483 314
E-mail: reditel@kulturahronov.cz
Web: www.kulturahronov.cz
Kontaktní osoba: Šárka Čmelíková
Cena:Kč 50