živé vysíláníživé vysílání ohlásit závaduohlásit závadu počasí webkamera virtuální prohlídky

Tak tohle je naše Leni?!

05. 08. úterý od 18:00
ilustrační foto: Tak tohle je naše Leni?!

HOP-HOP Ostrov

Z. Bezděková: Irena Konývková: Tak tohle je naše Leni?!

Režie: Irena Konývková
Hudba: Iva Bittová, Čechomor
Střih hudby: Irena Konývková
Choreografie: Miroslava Žemličková, Nazareno Klug, Irena Konývková
Scénografie: soubor HOP-HOP

Osoby a obsazení:
Leni             Markéta Aranyossyová  
Mutti Rosa         Eliška Rojíková  
Matylda         Věra Tomanová 
Raul             Vojtěch Palm 
Anne Lore         Adéla Kubištová   
Pracovnice USFET*     Anna Zekuciová   
Učitel, Táta, Vater     Pavel Raus    
Horst             Nazareno Klug 

* United States Forces European Theater – ozbrojené síly Spojených států pro Evropskou scénu – organizace, která vytvořila velení okupačního Německa, po válce se podílela na hledání zavlečených dětí do Německa a jejich návrat do vlasti.

O divadle
Soubor HOP-HOP pod vedením Ireny Konývkové vytváří již 31. sezónu a na svém kontě má  již 63 premiér.Z toho většinu z nich bylo možno vidět na národních přehlídkách všeho druhu: dětského, studentského, hudebního, pohybového, loutkového divadla i divadla poezie, ale i na přehlídce nejlepších českých amatérských souborů na Jiráskově Hronově. Soubor je též často zván do zahraničí, kde hraje své představení v němčině nebo angličtině. Zúčastnil se festivalů v Itálii, Rakousku, Anglii, Lucembursku, Německu, Švýcarsku a Belgii. Českou republiku také reprezentoval na EXPO 2000 v Hannoveru a na Světovém festivalu dětského divadla roku 2010. Zapojuje se i do projektů několika zemí Tore – Gates – Brána 2001, Pohádka, Tag – Day – Den 2005, Held in Tirol 2009. Představení Tak to je naše Leni?! vzniklo z projektu Every Body Dance Now 2011.

Soubor složený ze dvou skupin má cca 70 akcí za rok. Sám je pořadatelem mezinárodního divadelního festivalu dětí a mládeže Ostrovské soukání.

O autorce
Zdeňka Bezděková (1907 – 1999) byla spisovatelkou, filoložkou a překladatelkou. Vystudovala dívčí reálné gymnázium v Českých Budějovicích a poté studovala filozofii a literaturu v Praze a Paříži. Od roku 1932 učila na gymnáziu v Českých Budějovicích, Praze a Sušici, od roku 1948 pak českou literaturu na Pedagogické fakultě v Českých Budějovicích, kde posléze vedla katedru filologie. Napsala například díla Bezbranný vítěz, Říkali mi Leni, Já, město Mokroves, Štěstí přijde zítra, Lásky nedočkavé, Prázdniny v Tanapu, Marta věří na zázrak, Věčný Oněgin, trilogii z Jižních Čech: Bílá paní, Bludný kámen a Orlík, hrad na skále.

O inscenaci
Příběh dívky Leni, která byla dána „na převýchovu“ do nacistického Německa.

Další představení v 19.30 a 21.40 hodin.

Podrobné informace

Začátek: úterý 5. 8. 2014 od 18:00 hodin
Místo:Sál Josefa Čapka
Pořadatel:Kulturní a informační středisko Hronov
nám. Čs. armády 500
Hronov
54931
Telefon: 491 483 314
E-mail: reditel@kulturahronov.cz
Web: www.kulturahronov.cz
Kontaktní osoba: Šárka Čmelíková