živé vysíláníživé vysílání ohlásit závaduohlásit závadu počasí webkamera virtuální prohlídky

Revizor

05. 08. úterý od 16:15
ilustrační foto: Revizor

DS Ty-já-tr HROBESO Praha / režie Luděk Horký

Nikolaj Vasiljevič Gogol: Revizor

O divadle
Hrobeso je generační divadelní soubor z pražského, konkrétně holešovického, divadla Radar. Vzniklo v roce 1996, kdy jeho aktérům nebylo v průměru víc než třináct let. Postupně nastudovalo pohádkovou komedii Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka Lochneska, dále Verše psané na vodu, Písně Vrbovýho proutku, Malou mořskou vílu Františka Pavlíčka, Purpurový ostrov Michaila Bulgakova, Blázinec v prvním poschodí F. F. Šamberka, Monology Milana Kundery a Shakespearův Sen noci svatojánské.  S posledně jmenovanou inscenací se zúčastnilo národních přehlídek Popelka Rakovník a Šrámkův Písek a mezinárodní přehlídky Jugendtheatr  2.3. v Rakousku. Dále nastudovalo jednoaktovku Raye Bradburyho Nádherný zmrzlinový oblek, Sex noci svatojánské Woodyho Allena, klasickou ruskou pohádku O překrásné Vasilise a Shakespearovu komedii Mnoho povyku pro nic, kterou hrálo na národní přehlídce amatérského činoherního a hudebního divadla v Třebíči a na Jiráskově Hronově 2005. Na mezinárodním festivalu Jadran 2006 v Chorvatsku získala inscenace Mnoho povyku pro nic hlavní cenu. Následovaly inscenace Cyrano z předměstí (Varga, Peteraj, Hammel, Vášová), Hamlet (W. Shakespeare) a Sajns Fikšn  (M. Palla). Dürrenmattovu gangsterskou operu Frank pátý hrál soubor mimo jiné na národní přehlídce amatérského činoherního a hudebního divadla Divadelní Děčín a na Jiráskově Hornově 2010. Dále soubor nastudoval divadelní detektivku A. Christie A nezbyl ani jeden (Deset malých černoušků), vánoční hru Nesem vám noviny a komedii Srnky (T. Svoboda). Se Srnkami se soubor úspěšně zúčastnil Divadelního Pikniku ve Volyni a Jiráskova Hronova 2013. Momentálně uvádí vedle Srnek ještě Gogolova Revizora a divadelní adaptaci povídky Tři sestry a jeden prsten z Werichova Fimfára. K premiéře připravuje Večer tříkrálový W. Shakespeara.

Hrobeso vede Luděk Horký společně s Jiřím Panznerem a Lucií Valenovou. Hrobeso hraje pravidelně od října do června v divadle Radar, Pplk. Sochora 9, Praha 7, 170 00.

Hrobeso je součást Divadelního souboru Ty-já-tr, který založila v divadelní sezóně 1988 – 89 Radka Tesárková. V současné době má přes dvě stě sedmdesát členů ve věku od čtyř do třiceti let. Soubor se skládá z více než deseti dramatických kroužků, divadelního souboru dětí, středoškolské divadelní skupiny a pěti skupin amatérského divadla dospělých herců. V rámci Ty-já-tru působí pod názvem „Bylo nebylo“ studio divadla pro děti (dospělí dětem), které má momentálně na repertoáru Pověsti pro štěstí (Jiráskův Hronov 2006) a Pohádky do kapsy (Jiráskův Hronov 2010).  Soubor pravidelně pořádá letní dětský tábor zaměřený na tvořivou dramatiku a charitativně zaměřené divadelní Putování s huculem. Radka Tesárková a někteří další členové Ty-já-tru již tradičně připravují pod značkou K.O. letní divadelní inscenace pro hrad Křivoklát a pro otáčivé jeviště lesního divadla v Týně nad Vltavou. Zřizovatelem souboru je Dům dětí a mládeže Praha 7.

Druhé představení ve 20.00 hodin.

Podrobné informace

Začátek: úterý 5. 8. 2014 od 16:15 hodin
Místo:Jiráskovo divadlo
Pořadatel:Kulturní a informační středisko Hronov
nám. Čs. armády 500
Hronov
54931
Telefon: 491 483 314
E-mail: reditel@kulturahronov.cz
Web: www.kulturahronov.cz
Kontaktní osoba: Šárka Čmelíková