živé vysíláníživé vysílání ohlásit závaduohlásit závadu počasí webkamera virtuální prohlídky

Prázdniny snů

07. 08. neděle od 16:30
Název souboru: DS Vojan Libice nad Cidlinou

Soubor byl doporučen z Národní přehlídky seniorského divadla Znojmo 2010

Slovo o souboru
Ochotnické divadlo patřilo do společenského života Libice nad Cidlinou už v druhé polovině 19. století. Koncem padesátých let 20. století se divadlo z Libice n. C. zcela vytratilo. K obnovení této aktivity došlo opět na podzim roku 1968 - díky několika nadšencům. Ustavující schůze byla až 20. února 1969. Vznikl současný divadelní spolek VOJAN. Má za sebou 33 nastudovaných titulů. Vedle inscenací, hlavně komediálního žánru, nezapomněl ani na pohádky pro děti.

Hranice svého působení brzy rozšířil z regionu na celou republiku a dokonce i za hranice ČR. K úspěchům Vojanu patří opakovaná účast na významných divadelních přehlídkách a festivalech, např. ve Vysokém n. Jizerou, Třebíči, Rakovníku a Hronově. Nelze zapomenout na zájezdy ke krajanům v Chorvatsku a účast na mezinárodním festivalu v belgickém Marche en Famenne. Mezi nejúspěšnější inscenace minulosti lze zařadit např.: Blázinec v prvním poschodí, Dva muži v šachu, Oskar, Jak rozesmát princeznu, Lakomec. V současné době má na repertoáru: pohádku Vlastimila Pešky Měla babka čtyři jabka, autorské monodrama Jiřího Hlávky Don Quijote de la ...od nás, francouzskou komedii Francise Joffo Prázdniny snů. 27. února 2010 měla premiéru inscenace Poslední Vojtěchova mise.
 
DS Vojan má 40 členů. Má za sebou 40 let nepřetržité činnosti a věřme, že ještě nejméně 40 let před sebou. Důležitým momentem současnosti je skutečnost, že se ve spolku objevilo několik mladých tváří. Budoucnost vidí i v dětském divadelním kroužku, který pracuje pod vedením režiséra Jaroslava Vondrušky.

Slovo o inscenaci
Tato komedie měla svou prvou premiéru 19. dubna 1996 v pařížském divadle Théâtre du Palais-Royal, to znamená v jednom z nejprestižnějších a nejznámějších pařížských divadel. S herci tohoto divadla ji nastudoval sám autor. Na základě úspěchu v Divadle Palais-Royal nastudoval Prázdniny snů pro zájezdová představení a sám v ní rovněž hraje. V současné době s touto inscenací stále ještě zajíždí do mnoha francouzských měst. Česká premiéra komedie Prázdniny snů byla v Horáckém divadle v Jihlavě 22. října 2005. Prázdniny snů je klasicky stavěná situační komedie plná zápletek, záměn, nedorozumění i trapných situací, které vzniknou když realitní kancelář pronajme jeden dům několika zájemcům, když se do partnerských vztahů vetře podezření a s tím spojená žárlivost, když se v napjatých situacích řeší generační problémy, když...

Druhé představení se bude hrát v 19.30 hodin!


Podrobné informace

Začátek: neděle 7. 8. 2011 od 16:30 hodin
Místo:Sál J. Čapka
Pořadatel:Kulturní a informační středisko Hronov
nám. Čs. armády 500
Hronov
54931
Telefon: 491 483 314
E-mail: reditel@kulturahronov.cz
Web: www.kulturahronov.cz
Kontaktní osoba: Šárka Čmelíková
Cena:Kč 50

Přiložené soubory ke stažení: