Potichu to neumím, jsem vášnivej aneb Famílie

09. 08. pátek od 16:30

hohra@sendme.cz

Více zde: http://www.dsvojan.cz/kontakt/

Slovo o souboru:
Divadelní soubor Vojan byl založen v červnu roku 1945, převážně lidmi osídlujícími pohraničí a ještě téhož roku nastudoval hru Viléma Wernera ČERVENÝ MLÝN. Od té doby je divadelní soubor nepřetržitě činný a každý rok nastuduje jednu divadelní hru. Soubor se zaměřuje spíše na hry pro dospělé a v posledních dvou desetiletích převážně na veselohry.
Jen namátkou některé tituly: Ženitba, Generálka, Hadrián z Římsů, Sluha dvou pánů, Tři Alberti a slečna Matylda, Zdravý nemocný, Uděláte mně to znova? Soubor také ve spolupráci s městem Hrádek nad Nisou pořádá každoročně ke konci listopadu divadelní přehlídku amatérských divadel pod názvem HRÁDECKÝ DIVADELNÍ PODZIM. V roce 2011 se konal již 31 ročník.  Současným principálem souboru je Jan Sladký, který vede soubor již od roku 1983.

Slovo o autorovi:
Joe DiPietro se narodil roku 1960 v New Jersey. Poprvé zkoušel napsat komediální skeče. V roce 1992 se setkal s producentem Jimmym Robertsonem a z jejich vzájemné spolupráce později vzešel veleúspěšný off-Broadwayský muzikál I Love You, You´re Perfect, Now Change (u nás pod názvem Miluji tě, ale...). Tato show byla nejdéle hranou hudební komedií na off-Broadway a byla uvedena ve více než 150 městech světa. Joe DiPietro napsal dále nový Gershovský muzikál They all Laughed na motivy muzikálu Oh, Kay! a je rovněž autorem her Over the River and Through the Woods (Potichu to neumím, jsem vášnivej aneb Famílie), The Kiss at the City Hall, The Virgin Weeps a komické detektivky The Art of Murder, za kterou dostal cenu Edgara za rok 2000. DiPietro je dále autorem nové adaptace hry Rodgerse a Harta Babes in Arms, muzikálů The Things About Men (spolupráce s Jimmym Robertsonem) a původního muzikálu s písněmi Elvise Presleyho Can´t Help Falling in Love. Joe DiPietro je držitelem ceny Williama Inge a vyhrál v národní O´Neilově soutěži MacArthurovu cenu v kategorii komedie.
Hry: I Love You, You´re Perfect, Now Change (u nás pod názvem Miluji tě, ale...) They All Laughed Over the River and Through the Woods (Potichu to neumím, jsem vášnivej aneb Famílie) The Kiss at the City Hall The Virgin Weeps The Art of Murder Babes in Arms The Thing About Men Can´t Help Falling in Love

Zdroj: DILIA / http://www.dilia.cz/index.php/component/k2/item/139-dipietro-joe

Další představení se hraje ve 20.00 hodin.

Podrobné informace

Začátek: pátek 9. 8. 2013 od 16:30 hodin