živé vysíláníživé vysílání ohlásit závaduohlásit závadu počasí webkamera virtuální prohlídky

Pavlína Jíšová a přátelé

17. 10. neděle od 19:00
ilustrační foto: Pavlína Jíšová a přátelé

 

Její pěveckou minulost odstartovalo členství v bluegrassové skupině Sem Tam, se kterou uspěla v osmdesátých letech na celostátním kole Porty v Plzni. V této formaci si jí všiml tehdejší člen skupiny Minnesengři Pavel Lohonka Žalman. Během studia na PF v Č. Budějovicích (obor český jazyk - hudební výchova) se tak stala zakládající členkou folkového sdružení Žalman a spol., se kterým nazpívala dvě LP desky. Nebyla vzornou studentkou, a to nejen kvůli profesionálnímu zpívání v českobudějovické folkové skupině Minnesengři, kam ji Pavel Lohonka Žalman přivedl. Studium dvakrát přerušila a po jeho ukončení vyměnila učitelskou dráhu za zpívání v Žalman a spol. Tehdy Žalman Jíšové vyprodukoval první EP desku PAVLÍNA JÍŠOVÁ A PŘÁTELÉ pro vydavatelství Panton. Pavlína Jíšová své profesionální členství v Žalman a spol. ukončila po osmi letech mateřstvím.

Na hudební scénu se vrátila už jako jedna ze dvou zpěvaček českobudějovické folkové kapely Nezmaři.V této formaci působila téměř dvanáct let a toto období je zaznamenáno na osmi hudebních nosičích.

Jako "Nezmarka" Jíšová natočila čtyři sólová alba. Na prvním ji doprovází skupina Weekend a toto album nese název NĚKDO JINÝ NEŽ JSEM JÁ. Některé písně z této desky byly vybrány hudebním kritikem Jiřím Černým pro komplet CD časopisu Reader´s Digest s titulem KRAJINA ČESKÉ COUNTRY. S Weekendem Jíšová poznala Michala Tučného a téměř dva roky vystupovala v jeho pořadu, kde měla vlastní sólový prostor. S Tučným a s Weekendem natočila pár písní, které vyšly na albu KOSMICKEJ VANDR.

Pro natočení druhého sólového alba "zapůjčil" Pavlíně do studia svou kapelu Robert Křesťan. CD se jmenuje příznačně DRUHÁ TRÁVA S PAVLÍNOU JÍŠOVOU. Na tomto projektu se Pavlína představila také jako autorka, což odstartovalo spolupráci s Věrou Martinovou, pro kterou napsala několik písní.

Třetí album Pavlína Jíšová pojmenovala svým jménem. Písničky z něj dotvořily její sólový program, se kterým koncertovala, když zrovna neúčinkovala s Nezmary. Album produkoval a spoluvydal nezmarský kolega Pavel Drengubák a kapelu s názvem … a basta pro natáčení a zároveň pro koncertování sestavil další "Nezmar" Antonín Hlaváč. Na toto album přijal pozvání Jarek Nohavica, aby s Jíšovou natočil duet o jejím rodném městě České Budějovice s názvem "Žába".

Pěveckou a textařskou radost přinesl Jíšové duet s Pavlem Bobkem"Motýlek ráno" a také ocenění časopisu Folk a Country za zpěvačku roku v čtenářské anketě.

Čtvrté, autorsky samostatné album LÁSKA JE NÁDECH, natočila Pavlína se studiovou kapelou. V závěrečné písni projektu zpívá dcera Adéla a s přípravou alba Jíšové částečně pomáhal také její životní partner bubeník Zbyšek Raška.

Rok 2002 probíhá ve znamení velkých změn. Jíšová odchází z kapely Nezmaři a nabízí trvalou spolupráci Pavlovi Malinovi, /ex Druhá Tráva/ aby jí sestavil kapelu k natáčení pátého alba a zároveň také kapelu pro koncertování až za hranice stylu folk a country. Tak vznikla kapela CS Band, která s Jíšovou natočila páté sólové album V PROUTĚNÉM KŘESLE a v letech 2003 - 2005 ji doprovázela na koncertech.

Přelom let 2006 -2007 přivedl zpěvačku k důležitému mezníku - k pětadvaceti letům jejího působení na pódiích. Jíšová využívá název své první EP desky k novému pojmenování pozměněné doprovodné kapely a k nové koncertní prezentaci svých písní. Pavlína Jíšová a přátelé. V roce 2007 tato formace vydává nové album s názvem PAVLÍNA JÍŠOVÁ A PŘÁTELÉ - ANDĚLÉ JSOU S NÁMI.

Rok 2009 přináší posilu z rodinné linie. Stálou členkou kapely se stává Pavlínina dcera Adéla Lounková. Její barva vokálu a hudební cítění dokresluje a podtrhuje matčin projev. Na hudební scénu vstupuje nevšední pěvecká dvojice tvořená matkou a dcerou. Kytary obou žen doprovází kontrabas a jeho majitel Pavel Peroutka, který z předchozí formace s Pavlínou Jíšovou stále spolupracuje. Novou - stylově vícerozměrnou - energii přináší sestavě kytarista Jakub Racek. Oba pánové jsou navíc skvělými vokalisty - pěvecký projev kapely získává pestrou, plnou a originální barvu. Nová sestava skupiny Pavlína Jíšová a přátelé ve složení

Pavlína Jíšová ( kytara, zpěv)
Adéla Lounková ( kytara, zpěv, irské flétny)
Jakub Racek (elektrická kytara, zpěv)
Pavel Peroutka (kontrabas, zpěv)

představuje posluchačům a fanouškům zbrusu nové album s původními českými písničkami s názvem BLÁZEN TANČÍ DÁL.
Stáhnout soubor "press.doc"

Podrobné informace

Začátek: neděle 17. 10. 2010 od 19:00 hodin
Místo:Jiráskovo divadlo Hronov
Pořadatel:Kulturní a informační středisko Hronov
nám. Čs. armády 500
Hronov
54931
Telefon: 491 483 314
E-mail: reditel@kulturahronov.cz
Web: www.kulturahronov.cz
Kontaktní osoba: Šárka Čmelíková
Kontaktní osoba:předprodej pí Poláková 491 483 646
Více informací na:www.mestohronov.cz
Cena:Kč 60