živé vysíláníživé vysílání ohlásit závaduohlásit závadu počasí webkamera virtuální prohlídky

Nu, vot! a Něco z Adriana

10. 08. sobota od 16:15
ilustrační foto: Nu, vot! a Něco z Adriana
Nu, vot!
Ruská lidová pohádka Žabka carevna vyprávěná Irinou Karnauchovovou.

Překlad: Zdeňka Psůtková
Úprava: Václava Makovcové a Jana Barnová

v hlavních rolích:
Kateřina Arvaiová, Rhokaya Kozáková, Karolína Perbecká, Barbora Dočekalová, Dominika Šrámková, Ráchel Tomková, Ema Makovcová, Mariana Ričlová, Vladimír Taborovec, Matěj Suchý, Tomáš Raška, Tomáš Ejem, Daniel Bánský, Josef Mařík, Josef Dočekal.

Vězte, že za devatero horami, za devatero řekami, v jednom panství, v jednom carství, na moři oceánu, na ostrově Bujanu se budou dít věci! Bude i vůl pečený a bude mít v boku nůž nabroušený. Bude krásná dívčina i sobolí kožišina. Bude i hostina. Ale nebude to hned. Až po zásluhách. Nu, vot!

O souboru:
Náš soubor „pracuje“ při Základní škole v Třebotově. To je rozhodně příčinou toho, že se jmenuje Tři boty. Třebotov – Tříbotov – Tři boty. Jinak to nejde. Úplné počátky souboru jsou už poněkud v mlze, ale zdá se, že je možno v dáli zahlédnout rok 2002! A naše první členy! Bylo jich snad patnáct. Nebo dvacet? Měli tehdy sedm až deset let. A pak to tak bylo a je pořád. Oni sedm, osm, devět, deset, někdy o fous víc,…a my s nimi. Jen to, bohužel, zvenku není vidět. Obě totiž už sto let učíme u nás na základní škole, střídáme se v 1. a 2. třídě a ne a ne postoupit do vyššího ročníku.Něco z Adriana:
Autor: Sue Townsendová
Literární předloha: Tajný deník Adriana Molea
Překlad: Helena Císařová
Dramatizace/úprava: M. Homolová a kolektiv souboru
Scénografie: M. Homolová a kolektiv souboru
Hudba (výběr): kolektiv souboru
Režie: Michaela Homolová

O inscenaci:
Inscenace Něco z Adriana vznikala na hodinách dramatické výchovy od loňského školního roku. Postupně jsme se seznamovali s naším hrdinou a jeho rodinou a přáteli. Hledali jsme situace a vztahy, které nám přišly zajímavé, důležité a zábavné a které co nejpřesněji vystihují typické trable dětí ve věku Adriana. A zjistli jsme, že v každém z protagonistů se ukrývají podobné nebo stejné zkušenosti, zážitky, pocity a názory. Zkrátka v každém je něco z Adriana. A protože není možné převést celou knihu do divadelního tvaru, museli jsme vybrat jenom něco.
Inscenace určená starším dětem, mládeži a také dospělým nahlíží do jednoho roku života třináctiletého kluka. Humorným způsobem popisuje nelehké období dospívání, prvních lásek a hledání svého místa na světě, které ještě komplikuje rozpad vztahu rodičů.

O souboru:
Skupina mladých lidí, z nichž každý je úplně jiný, ale zároveň mají něco společného. Všichni do jednoho umí mluvit hodně a nahlas, když mají poslouchat, neumějí se soustředit víc jak několik desítek vteřin, zapomínají sešit, gumičky nebo text, nikomu nechybí v ruce nebo v kapse mobil, všichni mají neustále hlad, nejradši ze všech postav hrají dveře. A zároveň jsou schopni vymýšlet neuvěřitelné etudy plné nápadů, dovedou se ze dne na den naučit text, nebo se domluvit na kostýmech a rekvizitách, jsou schopni naslouchat jeden druhému a vzdát se svého JÁ ve prospěch společného celku. Tohle všechno dohromady je výsledek mého čtyřletého pozorování žáků
a jejich (po)kroků na prknech liberecké ZUŠ-ky.

Další představení se hraje v 19.00 hodin.

Podrobné informace

Začátek: sobota 10. 8. 2013 od 16:15 hodin
Místo:Sál Josefa Čapka Hronov
Pořadatel:Kulturní a informační středisko Hronov
nám. Čs. armády 500
Hronov
54931
Telefon: 491 483 314
E-mail: reditel@kulturahronov.cz
Web: www.kulturahronov.cz
Kontaktní osoba: Šárka Čmelíková
Cena:Kč 50

Fotogalerie: Něco z Adriana