živé vysíláníživé vysílání ohlásit závaduohlásit závadu počasí webkamera virtuální prohlídky

Noc v čase slunovratu

31. 07. pátek od

Majka Kotisová na motivy hry W. Shakespeara Sen noci svatojánské

Režie: Majka Kotisová

Realizace scény: Luděk Švehla

Kostýmy: Vlaďka Švehlová

Face painting: Ivana Součková

Světla a zvuk: Jiří Švehla

Intelektová spolupráce: Vladimír Zajíc

Jana Changuir - Němcová


Hrají:

Oberon - Dominik Tetík, Puk- Petr Toman, Titánie - Eva Motyková,Dáma - Markéta Charvátová, Hermie- Sandra Kotisová, Lysandr - Alexandr Guha, Demétrius - Jan Rampas, Helena -Tereza Sochová nebo Ivana Součková, Petr Vingl – šéf, (tesař) - Vladan Milčinský, Honza Špulka (tkadlec), Pyramus, Osel - Jan Kroul, Pepa Pískle, (látač měchů), Thisbe - Jiří Werner, Bobeš Ovárek(řezník), Zeď, Lucerna - Martin Vakrčka, Robin Klínek (truhlář), Lev - Jiří Matějček

Dále hrají: Elfi – Hrášek, Prášek, Pavučinka, Hořčička a Žabulinka


Slovo o divadelním uskupení DRH:

Seskupení divadelníků divadelníků z  Čech, Moravy a Slezska DRH vzalo původ od hronovského semináře z roku 2004. Pro první kroky DRHu bylo podstatné, že každý člen dokázal být otevřený a vstřícný všemu novému, co nás postupně potkávalo. Tento stav trvá i nadále. Tak vzniklo kamarádství, bez kterého bychom se nemohli na zkoušky sjíždět napříč celou republikou.

Slovo o hře:

Někde za Lidským světem se nachází Jinosvět - krajina místy fantastická, místy jen obyčejná, stvořená možná lidským snem. Noc v čase slunovratu (Sen noci svatojánské Williama Shakespeara) je komedie o různých podobách lásky, proměnách vztahů a soupeření, o kouzlech elfů, hrátkách bohů, o snění a blouznění. Královna elfů Titánie, její manžel Bůh Oberon a jeho služeabník Puk se zamíchají do osudů dvou pozemských mileneckých dvojic. Milenci v magickém čase svatojánské noci hledají v lese štěstí. Do lesa se připletou také herci - ochotníci, kteří nacvičují na slavnost Svatojánské noci divadelní hru. 

Titánie a Oberon se v tomto čase právě jaksi nepohodli, což se dotkne všech přítomných v lese. Komedie mimo jiné je i o tom, jak těžké je být bohem, jak zodpovědné je být hercem a jak zázračné je milovat a být milován.

Je objevováním souvislostí mezi Lidským světem a Jinosvětem.


Délka představení: 80 minut

 Vstupné: Kč 50,-

Podrobné informace

Začátek: pátek 31. 7. 2009
Místo:Sál Josefa Čapka v Hronově
Pořadatel:Kulturní a informační středisko Hronov
nám. Čs. armády 500
Hronov
54931
Telefon: 491 483 314
E-mail: reditel@kulturahronov.cz
Web: www.kulturahronov.cz
Kontaktní osoba: Šárka Čmelíková