živé vysíláníživé vysílání ohlásit závaduohlásit závadu počasí webkamera virtuální prohlídky

Nanovor

30. 07. pátek od 21:00
ilustrační foto: Nanovor
Kapela Nanovo vznikla na podzim roku 1984 na troskách známé hardrockové legendy Meteor. Hudebně se pokouší hned od začátku o vlastní repertoár ve stylu tvrdé kytarové nové vlny.
Stylově se vrací k tomu, co je jí přece jenom nejvíc líbí - melodický hardrock, nyní již prvky metalu. V období komunistických represí vůči podobně zaměřeným souborům se v podstatě plácá.
Zlom nastává v roce 1987 po vydařeném koncertě v České Skalici a následných Stárkovských čajích. Kapela se našla v původním i převzatém repertoáru a stává se žádanou. Ke konci roku 1989 střídá u kytary Pavla Kejzlara Pavel Fulka, který obsluhuje i klávesy. Dochází k dalšímu posunu ve výrazu skupiny. V roce 1991 si přidává na konec názvu ryčné R a vzniká Nanovor.
Přichází ovšem ještě jedno přitvrzení a to v oblasti konzumace nápojů, především alkoholických. Roky 1993 až 1996 patří k nezapomenutelným. Škoda jen, že si to nikdo nepamatuje. Ke konci roku 1999 odchází ze zdravotních důvodů Pavel Fulka. Kapela uvolněné místo již neobsazuje. Ve tříčlenném obsazení tak konkuruje mnohým souborům, které ještě navíc disponují podpůrnou samplovací technikou.
Tento stav platí zhruba do poloviny roku 2004. Rok zpět na vzpomínkové akci skupiny Meteor se objevuje starý známý Petr "Angus" Vnuk, hudebně již nečinný. A stává se to, co se nestává tak často. Kupuje kytaru, krabičky a aparát a po půl roce cvičení se postupně přidává k Nanovoru. Ještě existují lidé, kteří se dokážou nadchnout a znovu do toho šlápnout. Klobouk dolů.
Petr "Angus" Vnuk ukončil svoje působení v kapele Nanovor před koncem roku 2008 a následuje hledání někoho, kdo má tolik odvahy, aby s námi brázdil rocková pódia východních Čech. Jedna z podmínek přijetí je znalost voleného mariáše. Novým kytaristou se na začátku února stává Karl von Teppich (ex Exekutor, ex Cugrunt, ex Imrwere). Málem se mu podařilo snížit věkový průměr skupiny, že se tak nestalo, není rozhodně jeho chyba.

Začátek roku 2013 znamenal pro Nanovor důležitou změnu. Po 28-letech odchází Petr Demjanovič, po většinu času kapelník a důležitá postava souboru. Vidina astronomických "hounorářů" (honorářů) nás přiměla zůstat v triu a s dalšími hráči se již nedělit. Bylo ale nutno posílit technický tým.

Podrobné informace

Začátek: pátek 30. 7. 2021 od 21:00 hodin
Ukončení:pátek 30. 7. 2021 v 22:00 hodin
Místo:park A. Jiráska - Hlavní stage
Délka:1 hodin
Pořadatel:Jiráskův Hronov
Více informací na:http://www.jiraskuvhronov.eu/klient-1170/kino-295/stranka-11233/film-454881