živé vysíláníživé vysílání ohlásit závaduohlásit závadu počasí webkamera virtuální prohlídky

Maryša L. P. 2011

10. 08. středa od 16:30
ilustrační foto: Maryša L. P. 2011
Název souboru: Slovanský tyátr Olomouc

Soubor byl nominován z přehlídky Divadelní Děčín 2011

Slovo o souboru
Umělecký soubor založila na Slovanském gymnáziu v roce 2003 jeho nynější principálka, profesorka českého a anglického jazyka Martina Bičová. Jedním ze zakládajících členů byl také současný umělecký šéf ansámblu Zdeněk Vévoda. Pilotní inscenací se stala semaforská Kytice, za jejíž interpretaci získal Tyátr ocenění na přehlídce Prkna v Divadle Drak v Hradci Králové. Od r. 2004 připravuje soubor průměrně jednu inscenaci ročně, jejich životnost je závislá na neustálé obměně členů. Dramaturgie se nejprve zaměřovala na čistě komediální repertoár, postupně však inklinuje i k vážnějším tématům, autorskému divadlu a experimentálním formám. Studentské divadélko se těší stále větší podpoře i za hranicemi města a kraje, herci např. obstarávají program dětských dnů, studentského majálesu, revuálních večerů apod. Za inscenaci hry Poslední sen Olleho Johanssona v loňském roce získali trojnásobné ocenění na přehlídce Valašské křoví ve Slavičíně.

Slovo o inscenaci
Vrcholné drama ří Mrštíků pohledem nejmladší generace. Současná inscenace hry, kterou potkal podobný osud jako její hlavní postavu... Doba dávno pominula, na/stole/ná témata však zůstávají v nás a Tyátr nehodlá mlčet. Znovuotevření případu po stopětadvaceti letech - zapomeňte na všechny ochotníky, Lábuse i Kaisera.

 „Poezie Maryši je málo něžná a vůbec ne laskavá; je plna temných vírů, mučení a sebemučení. A násilí – a nejenom násilí, ale dráždivosti a vábení násilí, jak prostupuje zejména postavami Vávry, Maryši a Francka.“

Druhé představení začíná v 19.00 hodin!

Podrobné informace

Začátek: středa 10. 8. 2011 od 16:30 hodin
Místo:Jiráskovo divadlo
Pořadatel:Kulturní a informační středisko Hronov
nám. Čs. armády 500
Hronov
54931
Telefon: 491 483 314
E-mail: reditel@kulturahronov.cz
Web: www.kulturahronov.cz
Kontaktní osoba: Šárka Čmelíková
Cena:Kč 60