živé vysíláníživé vysílání ohlásit závaduohlásit závadu počasí webkamera virtuální prohlídky

Kohoutek

02. 08. neděle od 17:30
ilustrační foto: Kohoutek
Náš Kohoutek nejenže kokrhá, on i hraje, tancuje a zpívá všechno a na všechno z okolí Chrudimska, Nasavrcka a nebojíme se říct i z Polabí. I když - snažíme se regionálně příliš nevymezovat a často se necháme inspirovat něčím pěkným z celých Čech (z chodských sbírek uveďme Komu je tak dobře či Chodské zpívání). V průběhu posledních let svým divákům představujeme nově budovaný repertoár, jehož společným jmenovatelem je netradiční výběr a přístup k vybranému tématu za použití osobitých výrazových prostředků.
Kusy, které servírujeme, snad pobaví (Hrušky, Píseň o kafe...), dovedou k zamyšlení (Člověče, kdož jsi kolivěk), představí lidovou látku ve scénické podobě (Kohouti, Ze Sadské, Píseň o prachy...) a také vyvolají diskuze o možnostech čerpání z autentických sbírek, ačkoli některé z nich mohou být pohledem dnešního člověka vnímány jako vulgární (Nesahej mi na kolínka).
Právě za pestrost repertoáru a mnohdy nezvyklý přístup k tématům si soubor vysloužil ocenění Nejvýraznější soubor roku 2008 v anketě Foskar.
Každoročně začátkem září soubor v Chrudimi pořádá folklorní festival Chrudimské obžínky, v prosinci pak představuje nový program ve vlastním pořadu s názvem Trochu vánoční. Členové souboru také v Chrudimi oživili tradiční masopustní obchůzku s typickými maškarami, v jejíž scénickém zpracování vycházejí z podoby obchůzky na Hlinecku, která byla zapsána na Seznam světového nehmotného dědictví UNESCO.

Podrobné informace

Začátek: neděle 2. 8. 2020 od 17:30 hodin
Ukončení:neděle 2. 8. 2020 v 19:00 hodin
Místo:park Aloise Jiráska
Délka:1.5 hodin
Pořadatel:Jiráskův Hronov
Více informací na:http://www.kulturahronov.cz/kino-295/stranka-11233/film-411019