živé vysíláníživé vysílání ohlásit závaduohlásit závadu počasí webkamera virtuální prohlídky

Kinder der Zeit / Pamięć / Ozvĕny minulosti

05. 08. neděle od 14:00

Název souboru:  Amateurtheaterverband NRW/ D, MDK im. A. Bursy Kraków/ PL, RENTA o.s.. Chomutov/ CZ

Nominace AITA/IATA

Slovo o souborech

Divadlo mládeže Paderborn (Theater der Jugend Paderborn) se spojilo s divadelním souborem Amateurtheaterverband NRW.  Divadlo mládeže (TDJ) je nezávislá divadelní skupina s domovskou scénou v německém Paderbornu. Hraje pro dospělé i pro děti.  Skupina se pravidelně účastní divadelních setkání, každé dva roky pořádá festival Theatertage Europäischer Kulturen, kterého se účastní řada zahraničních amatérských divadelních souborů.
Vedení: Franz-Josef Witting
 
Jugendkulturhaus Andrzeja Bursy, Krakov
V kulturním domě pro mládež v Krakově pracují taneční a hudební skupiny, které jsou vedeny profesionálními pedagogy. Kontakt s německou stranou navázal soubor již v roce 1997 na festivalu polské kultury v Paderbornu. Vedoucí tohoto i předešlých projektů je Anna Rucińska. Pracuje jako taneční pedagožka v kulturním domě a se svým souborem je častou účinkující na festivalu v Paderbornu.

RENTA o.s. Chomutov
Mladí lidé z chomutovského a jirkovského regionu  v ČR spojili své síly speciálně pro tento projekt a založili sdružení.  Jeho vedoucím je Jana Točínová, která studuje v Praze.

Tyto tři organizace vytvořily společně již tři mezinárodní projekty, které byly uvedeny v jejich domovských zemích:  Kafka. Za dveřmi ... (premiéra 2004), Bieda, Bída, Armut – eine Station  podle Gerharta Hauptmanna  a jeho Die Weber (premiéra 2007), tento projekt je třetím v pořadí.

Slovo o inscenaci

Mladí lidé z Německa, Polska a České republiky vytvořili za pomoci pamětníků divadelní počin, který se zabývá obdobím mezi lety 1933 – 1950. Tvůrci se setkali celkem osmkrát ve třech zemích.  Kromě rozhovorů a kontaktů s pamětníky se studenti  dostali do prostředí  vyhlazovacího tábora v Osvětimi a Auschwitz-Birkenau, do památníku Terezín a krajského muzea Wewelsburg, vše pod odborným vedením. Velkou pomocí v historických otázkách byl pro ně také dokuemntární cyklus ARD „Kriegskinder„ (Děti války).

O uměleckém vedoucím
Michal Nocon studoval pedagogiku a žurnalistiku v Krakově, 8 let pracoval jako herec a asistent režie v divadle K.T.O. Krakov a v letech 1985/86 absolvoval tyto obory v Krakově a Varšavě. V roce 1988 přednášel jako hostující docent na Ústavu divadelní vědy na univerzitě v Kolíně nad Rýnem. Jako umělecký ředitel a zakladatel hereckého studia Actors`Studio Pulheim  nastudoval několik inscenací. Pracoval také jako režisér na volné noze. Michal Nocon vytvořil během své mnohaleté činnosti metodu "Lidských herců", v rámci kterých zkoumá lidské emoce a zacházení s nimi. Všechna cvičení se zaměřují na to, aby si herec zachoval neopakovatelný pocit a přirozenost svého bytí.


Další dnešní představení se budou konat v 16.30 a ve 20.30 hodin!

Podrobné informace

Začátek: neděle 5. 8. 2012 od 14:00 hodin
Místo:Sál Josefa Čapka Hronov
Délka:1.1 hodin
Pořadatel:Kulturní a informační středisko Hronov
nám. Čs. armády 500
Hronov
54931
Telefon: 491 483 314
E-mail: reditel@kulturahronov.cz
Web: www.kulturahronov.cz
Kontaktní osoba: Šárka Čmelíková
Cena:Kč 50

Přiložené soubory ke stažení:

  • Ozveny 1 (soubor: ttek11_Kinder der Zeit_2011-05-20_19-39-27.JPG, velikost: 5,53 MB)
  • Ozveny 2 (soubor: ttek11_Kinder der Zeit_2011-05-20_20-11-55.JPG, velikost: 6,01 MB)