živé vysíláníživé vysílání ohlásit závaduohlásit závadu počasí webkamera virtuální prohlídky

Kantoři - Vítr z hor

08. 03. čtvrtek od 19:00
ilustrační foto: Kantoři - Vítr z hor
Folková skupina Kantoři působí na české hudební scéně už od roku 1970, čímž se řadí k hrstce kapel s tak dlouhou tradicí nejen u nás, ale i v Evropě. Navíc po celou dobu své existence ctí Kantoři žánr, který je proslavil a jenž byl inspirací i pro řadu jiných skupin – lidové písně z celého světa v osobité úpravě a ve špičkovém podání jak ve vokální, tak v nástrojové složce, kde kapela uplatňuje i celou řadu historických nástrojů. Unikátní styl v kombinaci s notnou dávkou emocí, jež Kantoři vkládají do své interpretace, jim po léta přináší obdiv a uznání posluchačů prakticky všech generací, a to nejen u nás, ale i v řadě zemí světa, kam je jejich umění zaneslo. Skvělý ohlas měla i jejich televizní a rozhlasová vystoupení a v neposlední řadě i jejich 12 řadových alb, jež vždy patřila k nejžádanějším titulům, ať už vyšla na LP nebo na CD. Podobné je to i s vydanými DVD, jež zachycují kromě kumštu Kantorů i pozoruhodnosti Královéhradeckého kraje.
Sestava skupiny Kantoři se sice několikrát změnila, ale kapelníkem je po celou dobu hronovský rodák Jan Filip. Absolvent zdejší Lidové školy umění (dnešní ZUŠ) a zakládající člen (s Janem Havlem) hronovské bigbítové kapely The Beavers (1966-7) se po odchodu na pedagogickou fakultu v Hradci Králové dal dohromady s dalším Hronovákem Borisem Ekrtem a po „zkušebním provozu“ v hradeckých hospůdkách spatřili světlo světa Kantoři.
V Hronově, ale i v řadě dalších míst Náchodska, Broumovska i Trutnovska už vystoupili mnohokrát a vždy s výborným ohlasem. Nyní přijíždějí se zbrusu novým pořadem „Vítr z hor“, jehož základem jsou irské a skotské lidovky, doplněné o písně z dalších končin světa.
O mluvené slovo a humor se postará dlouholetý televizní moderátor a konferenciér Pragokoncertu Jindřich Honzík.
Přijďte se pobavit s Kantory – jejich vystoupení v Hronově připadá na MDŽ a to, jak říká Jan Filip, kdysi muzikanti nevěděli, kam dřív skočit.
O to jsme raději, že přijedou Kantoři 8. března aspoň na skok k nám :-)

Účinkují:
Jan Filip
Martina Vejrová
Miloš Panchartek
Jindřich Honzík

Zvuk:
Miloslav Maťátko

Podrobné informace

Začátek: čtvrtek 8. 3. 2018 od 19:00 hodin
Ukončení:čtvrtek 8. 3. 2018 v 21:00 hodin
Místo:Jiráskovo divadlo, náměstí Čs. armády 500, Hronov, 549 31
Délka:2 hodin
Pořadatel:Kulturní a informační středisko Hronov
nám. Čs. armády 500
Hronov
54931
Telefon: 491 483 314
E-mail: reditel@kulturahronov.cz
Web: www.kulturahronov.cz
Kontaktní osoba: Šárka Čmelíková
Více informací na:http://www.kulturahronov.cz/klient-1170/kino-293/stranka-10308/film-189028