D. Hrbek, J. Janků podle A. Dumase: Tři mušketýři

Název souboru: DS Ty-já-tr/NAČERNO Praha

Nominace programové ředitelky

Slovo o souboru

Divadelní soubor Ty-já-tr slaví v této sezóně 24. výročí svého založení. Založila ho Radka Tesárková, která stojí v čele souboru dodnes. Za tu dobu si soubor našel své jasné místo v kulturním kontextu nejen městské části Praha 7, kde na scéně divadla Radar pravidelně působí, ale také hlavního města Prahy a ve své kategorii dětských a mladých souborů celé České republiky. Předmětem jeho činnosti je především dramatická výchova a v přímé návaznosti na ní dětské divadlo jako svébytný umělecký obor. Na vedení souboru spolupracuje patnáct pedagogických a uměleckých pracovníků, většinou absolventů a studentů vysokých a uměleckých škol (DAMU, Státní konzervatoř, PFUK, FFUK), kteří prostřednictvím tvořivé dramatiky usilují o optimální rozvoj dětské osobnosti. Dramatická výchova vede děti nejen k umělecké činnosti, ale také k samostatnému uvažování a dovednosti svůj názor na úrovni formulovat, k demokracii, k přirozenému vystupování na veřejnosti. Učí děti kultuře řeči a pohybu, vede je k vytvoření správného žebříčku kulturních a etických hodnot. V pedagogickém programu nechybí ani hudební, literární, výtvarná, pohybová a hlasová výchova, umělecký přednes či strukturální drama.
Ty-já-tr/NAČERNO v divadelní sezóně 2011/12 vedou Luděk Horký, Denisa Nová a Lucie Valenová. Zřizovatelem souboru DDM je Praha 7

Slovo o inscenaci

Neuvěřitelná divadelní parafráze jednoho z nejslavnějších románů světové literatury. Klasika, která se splašila dříve než D´Artagnanův kůň a kterou už nikdo nezkrotí. Romantický příběh, který se dostal do nesprávných rukou. Do rukou svých vlastních hrdinů! Pány Athose, Porthose, Aramise a D´Artagnana není třeba blíže představovat. Známe je všichni ze slavného literárního díla. A v tom to právě je. Co když se Dumas spletl, co když některé věci správně nepochopil!? Pojďme se na celou kauzu podívat ještě jednou a bez růžových brýlí!

www.ty-ja-tr.cz

Další dnešní představení se bude konat v 19.30 hodin!

Podrobné informace

Začátek: sobota 11. 8. 2012 od 16:30 hodin
Místo:Jiráskovo divadlo Hronov
Délka:1.15 hodin