živé vysíláníživé vysílání ohlásit závaduohlásit závadu počasí webkamera virtuální prohlídky

Blok: Tanec, tanec...

04. 08. pondělí od 16:00
ilustrační foto: Blok: Tanec, tanec...
Taneční a pohybové studio Magdaléna, o.s., Rychnov u Jablonce nad Nisou
Magdaléna Pupík Rellichová a kolektiv

Brod nevědomí

světelný design: Martin Šulc

Tančí:
Monika Kocourková, Bára Boháčková, Pavlína Verešová, Anna Strnadová, Martina Ryplová, Martina Válková, Veronika Šilhánová

O souboru
Taneční a pohybové studio Magdaléna bylo založeno v r. 1998. Je zaměřeno na práci s dětmi od 4 let. Práce studia směřuje k rozvíjení dětské osobnosti, její individuality a talentu. Zabývá se tvořivou taneční výchovou, scénickým tancem, pohybovým divadlem, dramatickou výchovou a pantomimou.

O choreografii
Jak malíř vrství barevné křivky na plátno, tak i my vrstvíme své pohyby. Překračujeme tenkou hranici vědomí a nevědomí. Brodíme se v myšlenkách, tvarech a obrazech. Svlékáme se do naha a pronikáme skrz všechny vrstvy. Pronikneme i těmi vašemi?

Intro Postřelmov
Lenka Hajduková

Já, ty, my a vy (možná i oni)

Hudba: Dan Bárta, Lenka Dusilová a En.dru vocal jam

Tančí:
 Kateřina Kašparová, Bára Horníčková,Helena Růžičková, Karolína Kloučková, Tereza Skálová, Michaela Šabo

O souboru
Tančíme mezi Postřelmovem, Šumperkem a Zábřehem  již 11 let. Cestou necestou jsme poztráceli i našli spoustu lidí různého věku, rozdílných povah ale se společnou vášní
 –  a tou je tanec!

O choreografii
Kdy já a ty znamená my? Co vy na to? A možná i oni se ptají…

ZŠ Lounských Praha 4
Michaela Suša a kolektiv

Nejsi sám

Tančí:
Petra Bečánová, Anna Ovsíková, Tereza Weinlichová a Tereza Baumruková.

O souboru
Tanečnice navštěvují taneční obor na ZUŠ Lounských v Praze 4. Tréninky mají třikrát týdně pod vedením Terezy Herynkové a Michaely Suši. Součástí tréninků nejsou jenom  taneční techniky, ale i improvizace a tvorba.

O choreografii

Prvním úkolem byla práce s rekvizitou. Zadaly jsme si pár jednoduchých pravidel a díky improvizaci a inspirativní hudbě Louise Warynského vznikla citlivá choreografie Nejsi sám.

Cramps-dance
Cramps-dance

O-svícení

Autoři a zároveň tanečníci:
Jakub Henzl, Petra Chloubová, Petra Válková, Petra Dvořáková, Alena Vojtelová.

O souboru
Občanské sdružení Cramps-dance vzniklo v roce 2007. Nyní má 9 členů převážně pracujících, ale i studentů vysokých škol. Hlavní pohnutkou vedoucí k založení občanského sdružení byla touha i nadále zůstat spolu a bavit tancem ostatní na různých společenských akcích – plesech, večírcích a rodinných oslavách i v časech, kdy už jsme z let vhodných k navštěvování ZUŠ jaksi vyrostli. Mezi naše oblíbené představení patří taneční projekty a přehlídky scénického tance, kde se můžeme takzvaně „vyřádit“ na jevišti.

O choreografii
O-svícení vzniklo v roce 2014, kdy inspirací byla samotná improvizace a osobité vyjádření všech tanečníků v prostoru. Samotný název vyjadřuje hrátky s významem slov, a proto necháme divákovi prostor k uchopení tohoto tématu.

Eva Vondálová
Poznej sebe, dotkneš se nebe

Hudba: The Piano Guys
Technický dozor: Jana Vondálová


Tančí:
Karolína Chřibková, Kristýna Tomášová, Barbora Staníčková, Petra Vondálová, Eva Vondálová

O souboru
Taneční soubor Puls SVČ Opava vznikl pod vedením Jany Vondálové (Kořistkové) v roce 1979. Nyní je jeho zřizovatelem Středisko volného času Opava. TS Puls se zaměřoval vždy na step a moderní tanec vycházející z jazzu. Hlavně díky stepařským choreografiím se soubor zúčastnil řady různých kulturně společenských akcí a přehlídek a přes sto soutěží na různých úrovních od okresních až po mistrovství světa a je tak nejdéle existujícím souborem v oblasti stepu v České republice.
S nástupem trenérky Evy Vondálové se soubor vrátil i ke scénickému tanci, ve kterém se mu daří získávat různá ocenění.

O choreografii
Společným znakem všech našich choreografií by asi mohlo být „hledání štěstí“. Hledaly jsme ho ve hře, v našem přátelství a nyní… samy v sobě.

Taneční soubor Puls SVČ Opava 
Malý soubor ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary
Petra Blau

V tichu noci

Tančí:

Kateřina Nevšímalová,Karolína Husáková,Andrea Malúšová,Kristýna Košlerová a Karolína Hanková

O souboru
Malý soubor ZŠ a ZUŠ K.Vary  je pravidelným účastníkem krajských přehlídek scénického tance a několikrát se již zúčastnil celostátních přehlídek dětských skupin scénického tance v Kutné Hoře.
Letos poprvé zatančil na krajské přehlídce ,,dospěláků,, v K.Varech a velmi úspěšně..choreografie V tichu noci byla nominována a představí se v říjnu 2014 na celostátní přehlídce v Jablonci nad Nisou.

O choreografii
Co vše je možné vidět v noci?
Co vše je možné slyšet v tichu?
Co vše je možné v tichu noci… ?
Inspirací pro námět a pohybové zpracování choreografie byla hudební předloha Lukáše Matouška.

Intro Postřelmov
Lenka Hajduková

V tunelu

Hudba: Hang massive

Tančí:
Kateřina Kašparová, Bára Horníčková,Helena Růžičková, Karolína Kloučková, Tereza Skálová,Petra Hegedušová, Michaela Šabo,Martina Večeřová)

O choreografii
Prostor, ve kterém žijeme, je vymezen našim okolím, proto jakákoliv snaha o jeho změnu se může zdát marná. Je těžké se postavit proti proudu, který vás semílá svou silou jednoduchosti.


Dzandzare DDM České Budějovice
Šárka Benedová

V zajetí UKV

Hudba: Kamil Houška, Šárka Benedová

Tančí:
Šárka Benedová, Kamil Houška, Magdalena Zikmundová, Šárka Kaletová, Tereza Plhoňová, Kateřina Grötschlová, Daniela Gajanová, Zuzana Kotrbová

O souboru
Českobudějovická taneční skupina, která se zabývá především technikami současného tance a soudobými tématy. Od roku 2012 je pravidelně nominována a účastní se celostátní přehlídky scénického tance v Jablonci nad Nisou a tím se řadí do popředí scény amatérského tance v České republice. Soubor je zaštiťován organizací DDM v Českých Budějovicích.

O choreografii
Ultra krátké vlny (UKV) umožňují přenos dat na kmitočtu 3 – 0,3 GHz. Vysílají na nich televizní kanály IV. a V. pásma, jakož i digitální televize. UKV dále umožňují komunikaci mobilními telefony, přenos signálu WI-FI a GPS. Díky UKV máme možnost být stále na příjmu, stále v obraze, máme dostatečný přísun informací i zábavy. Nebo jde již o povinnost být stále na příjmu, přijímat přemíru informací a zábavy, která nás zaplavuje ze všech stran?

Akordy ZUŠ Červený Kostelec
Blanka Rejholdová

Vyprahlost

Tančí:
 Jana Faltová, Zuzana Zítková, Patricie Šrůtková, Klaudie Volhejnová, Kristýna Kasnarová, Julie Joudalová, Karolina Schmidtová, Nguen Tni Lam, Anna Urešová, Vendula Vlachová

O souboru
Taneční soubor Akordy je složen ze studentek druhého cyklu ZUŠ, které pracují s technikami Isadory Duncan a vlastní improvizací.

O choreografii
Inspirací k tvorbě choreografie "Vyprahlost"  byly Zápisky Paula Bruntona, v kterých se zabývá silným pocitem duchovního strádání, suchosti, temnoty a toužení.

Druhé vystoupení je ve 20.00 hodin.

Podrobné informace

Začátek: pondělí 4. 8. 2014 od 16:00 hodin
Místo:Jiráskovo divadlo
Pořadatel:Kulturní a informační středisko Hronov
nám. Čs. armády 500
Hronov
54931
Telefon: 491 483 314
E-mail: reditel@kulturahronov.cz
Web: www.kulturahronov.cz
Kontaktní osoba: Šárka Čmelíková