živé vysíláníživé vysílání ohlásit závaduohlásit závadu počasí webkamera virtuální prohlídky

Arto Paasilinna: Chlpatý sluha pána farára

04. 08. sobota od 16:30

Název souboru:  Divadlo „A“ a Divadlo SHANTI, o. z. Prievidza, Slovensko

Nominace AITA/IATA

Slovo o souboru

V roce 2008 oslavilo Divadlo „A“ 55. Výročí svého založení. Během své existence vytvořilo desítky inscenací slovenských i světových autorů. Od roku 1991 soplupracuje s Divaldem Shanti, které založil jeden z nejlepších současných režisérů působících v Praze, Peter Serge Butko.
Divadlo „A“ a Divadlo Shanti mají za sebou nejen dramatizace textů (G. Orwell – Farma zvířat ad.), ale i inscenace klasických autorů (Čechov, Schwajda, Kovačevič, Brecht, Synge…), na kterých spolupracovali s významnými amatérskými, ale i profesionálními režiséry.

Pravidelně se zúčastňují soutěžních přehlídek amatérského divadla a získali několik významných ocenění. Nejprestižnější z nich – Cenu předsedy vlády za nejlepší inscenaci sezóny – dostalo divadlo „A“ v r. 1998 za Závěje od VHV a v tomtéž roce byla inscenace oceněná také na festivale DIDA v Pivnici, Jugoslávie. S inscenací B. Brechta Maloměšťákova svatba měli t čest přijmout pozvání ne mezinárodní festivaly v Čechách, Slovinsku, Rakousku, Švýcarsku, Monaku ad.
 V roce 2011 získala inscenace  Chlpatý slha pána farára  Cenu za tvorivý čin roka 2011 na festivalu Scénická žatva 2011 (Slovensko).           

Slovo o autorovi a inscenaci

Arto Paasilinna (nar. 20. dubna 1942)
Nejoblíbenější současný finský spisovatel. Píše o lidech – většinou mužích  – kteří se ocitají ve složité situaci a řeší ji často neobvyklým způsobem. Neméně důležitou úlohu hrají v jeho knihách zvířata. Hrdinou románu Chlpatý slha pána farára je svérázný luteránský farář Oskari Huuskonen, který dostane od svých farníků k padesátým narozeninám osiřelé medvídě. S medvědem dostane jeho život úplně jiný směr.
Paasilinna dokáže psát humorně a poutavě o vážných věcech, a tak  můžeme Chlpatého sluhu číst buď jako bláznivý humoristický román, nebo jako příběh krize středního věku, který dopadne téměř pro všechny zúčastněné dobře. 


Druhé  dnešní představení se bude konat ve 20.00 hodin!

Podrobné informace

Začátek: sobota 4. 8. 2012 od 16:30 hodin
Místo:Jiráskovo divadlo Hronov
Délka:1.2 hodin
Pořadatel:Kulturní a informační středisko Hronov
nám. Čs. armády 500
Hronov
54931
Telefon: 491 483 314
E-mail: reditel@kulturahronov.cz
Web: www.kulturahronov.cz
Kontaktní osoba: Šárka Čmelíková
Cena:Kč 60

Přiložené soubory ke stažení:

  • Slha 1 (soubor: DSC_0017.jpg, velikost: 225,84 KB)
  • Slha 2 (soubor: SAM_2641.JPG, velikost: 2,01 MB)