živé vysíláníživé vysílání ohlásit závaduohlásit závadu počasí webkamera virtuální prohlídky

ALJAŠKA – Pobřeží Pacifiku: Na člunech panenskou přírodou Severní Ameriky

28. 11. čtvrtek od 19:00
ilustrační foto: ALJAŠKA – Pobřeží Pacifiku: Na člunech panenskou přírodou Severní Ameriky
Leoš Šimánek je známý tím, že společně s celou rodinou – manželkou, synem a dcerou – podniká náročné expedice a cesty do těch nejzazších koutů naší planety. Nejzajímavější ze všech byla bez pochyby plavba na nafukovacích člunech podél pobřeží Aljašky v severním Pacifiku. Celé krátké severské léto mohli Šimánkovi obdivovat zcela jedinečnou panenskou přírodu. Byli nadšeni krásou ledovcových velehor, množstvím divokých zvířat a pohostinností místních obyvatel.

V šesti, doprovázeni dvěma přáteli, vypluli z přístavního městečka Haines, které leží na březích fjordu Lynn Canal. V národním parku Glacier Bay, největší ledovcové zátoce Aljašky, se setkali se stádem velryb – keporkaků a pozorovali je při naprosto specifickém způsobu lovu ryb. Proplouvali kolem kolonie lvounů a viděli četné medvědy baribaly i grizzly. Na koncích fjordů se jim naskytla úžasná podívaná na lámající se ledovce.

 Z Glacier Bay pokračovali členové expedice v plavbě kolem pacifického pobřeží dál do světoznámého zálivu Prince William Sound. Dominantnost tamních hor, mohutnost ledovcových splazů a nedotčená příroda konkurovala všemu předešlému.

Nechyběly ani dramatické momenty. U jednoho z ledovců uvěznily expedici kry, kde k rozdrcení člunů scházelo velmi málo. Jinde jen o vlásek unikli napadení rozzuřeného grizzlyho. Tyto zcela nepředvídatelné situace však neznamenají, že by Šimánek riskoval. Plně si uvědomoval přítomnost ostatních a hlavně nejmladšího člena expedice – šestileté dcery.

Zážitky z této plavby nyní prezentuje Leoš Šimánek ve své nově sestavené panoramatické live-diashow ALJAŠKA – Pobřeží Pacifiku: Na člunech panenskou přírodou Severní Ameriky. Diashow doplňuje vydání fotografické knihy POBŘEŽÍ PACIFIKU, kterou vydal v nakladatelství ACTION-PRESS.

Více informací o autorovi, jeho diashow a knihách (včetně internetového knihkupectví) na webových stránkách: www.leossimanek.cz

Předprodej vstupenek probíhá již od 2. září v INFORMAČNÍM CENTRU HRONOV, tel.: 491 483 646, otevírací doba: Po - Pá 9.00 - 12.00, 12.30 - 16.00 hodin.

Podrobné informace

Začátek: čtvrtek 28. 11. 2013 od 19:00 hodin
Místo:Jiráskovo divadlo Hronov
Pořadatel:Kulturní a informační středisko Hronov
nám. Čs. armády 500
Hronov
54931
Telefon: 491 483 646
E-mail: info@kulturahronov.cz
Web: www.informacnicentrumhronov.cz
Kontaktní osoba: Dita Poláková
Pořadatel:Leoš Šimánek
Více informací na:www.leossimanek.cz
Cena:Kč 170

Přiložené soubory ke stažení:

Fotogalerie: Aljaška Šimánek


Fotogalerie: Aljaška Šimánek - kniha