živé vysíláníživé vysílání ohlásit závaduohlásit závadu počasí webkamera virtuální prohlídky

12. ples města Hronova

23. 01. sobota od 20:00

K tanci a poslechu  Vám bude hrát music band „ERRORI“ z Opočna.
V průběhu večera se uskuteční slavnostní ocenění hronovských osobností.
Bohatá tombola!

Ocenění na 12. plese města Hronova

• pan Josef Čepelka za dlouholetou činnost v TJ Sokol Hronov
• pan Zdeněk Ambrož za dlouholetou činnost v oblasti sportu v TJ Hronov a VK Hronov
• AFK Hronov - družstvo dorostu za sportovní výkony v sezóně 2008-2009 a v sezóně 2009- 2010, za reprezentaci města Hronova ve fotbalových soutěžích v roce 2009

 

Podrobné informace

Začátek: sobota 23. 1. 2010 od 20:00 hodin
Místo:Sál Josefa Čapka Hronov
Pořadatel:Město Hronov
nám. Čs. armády 5
Hronov
54931
Mobil: 736 629 643
E-mail: srz@mestohronov.cz
Kontaktní osoba: Jiří Frýba
Cena:Kč 100

Fotogalerie: Oceněná osobnost - Zdeněk Ambrož

Pan Zdeněk  Ambrož za dlouholetou činnost v oblasti sportu v TJ Hronov a VK Hronov

Pan Ambrož o sobě napsal:
„Jsem prvorepublikové dítě. Navíc z moravské vísky. Pohyb a pobyt v přírodě byly přirozenou náplní dětského života. I jeho nutností.
Do Hronova jsem přišel v roce 1956. Mimo jiné i jako tělocvikář na učňovské škole kuchařů a prodavačů. Byl jsem překvapen rozsahem kulturního a sportovního života města. Ačkoliv jsem měl nejblíže ke kopané, hokeji a atletice, ujali se mě volejbalisté. Na necelých patnáct let jsem se ocitnul v jejich čele a prošel s nimi všemi výhrami i prohrami. Přičinil jsem se i o výchovu jedné volejbalové generace. Dnes jsou z těch chlapců doktoři, technici, podnikatelé. Slušní a potřební lidé. Právě proto mi ta tehdejší práce dělá i dnes radost.
Sport přináší nejenom odolnost těla a emoce, ale vyžaduje i srdce, rozum, mravnost a navíc přináší dlouhověká přátelství. I mně oddíl odbíjené přinesl příjemné naplnění života a v současné době nekonečnost vzpomínek.
Přiznávám, že jakékoliv oslavy nemám rád. Před velkým fórem se cítím nesvůj. Mám-li přesto přijmout nějaké ocenění, ať je to ocenění pro všechny funkcionáře a trenéry volejbalu, fotbalu, hokeje a dalších sportů. Ale ať je to ocenění i pracovníkům Domina, kultury i správě města. Jenom slepý nevidí ty změny prostředí i to, jak město vzkvétá. V tomto městě je naštěstí mnoho občanů, kteří se starají o dětskou drobotinu, puberťáky i potřebné, aniž očekávají jakékoliv ocenění. Počínaje sportovními funkcionáři, trenéry, skauty, zájmovými kroužky až po ty, kteří uklízejí chodníky. A nemohu opomenout ani ta děcka, která jako tři králové polozmrzlí obcházejí příbytky, aby sehnali pár korun pro ty nejpotřebnější.
Nepopírám a nechci popřít svou moravskou krev, ale Hronov je mým domovem, je domovem mých dětí a vnoučat. A právě proto všechno je to můj skutečný domov. Se vším všudy.“

Pan Zdeněk Ambrož oslavil ve středu 20. ledna 76. narozeniny. Ocenění jeho dlouholeté činnosti v oblasti sportu v TJ Hronov a VK Hronov je malým dárkem k jeho životnímu výročí.

Fotogalerie: Oceněná osobnost - Josef Čepelka

Pan Josef Čepelka za dlouholetou činnost v TJ Sokol Hronov

Pan Josef Čepelka byl jednou z klíčových osob, které se v roce 1990 zasloužily o znovuvzkříšení tělocvičné organizace Sokol v Hronově. Od samého začátku pracoval jako jednatel a staral se o veškeré „papírování“ a zařizování dokladů při obnově Sokola Hronov. A můžeme říci, že toto papírování mu zůstalo dodnes.

Cvičil také na všesokolských sletech v Praze v roce 1994 a 2006, v roce 2000 mu v účasti zabránila nemoc jeho ženy. S věrnou gardou cvičil také na župních sletech v Liberci a Českých Budějovicích.

Rád jezdí na kole a s partou kamarádů se zúčastňuje jednodenních i vícedenních výletů. Před šesti lety byl zvolen starostou župy Podkrkonošské – Jiráskovy, kde velmi obětavě pracuje. Dá se říci, že je hybnou silou hronovského Sokola.

Pan Josef Čepelka oslavil v závěru loňského roku významné životní jubileum – 70. narozeniny. Ocenění jeho dlouholeté činnosti v TJ Sokol Hronov je malým dárkem k jeho kulatinám.

Fotogalerie: Oceněná osobnost - družstvo dorostu AFK Hronov

AFK Hronov - družstvo dorostu za sportovní výkony v sezoně 2008-2009 a v sezóně 2009- 2010, za reprezentaci města Hronova ve fotbalových soutěžích v roce 2009

V sezoně 2006 – 2007 bylo v Hronově pod vedením Petra Houfka, Josefa Vernera a Hynka Rožnovského znovu založeno mužstvo dorostu. Hlavní úkol spočíval v přípravě mládeže a v možnosti nutného omlazení A mužstva. Cílem byl postup do krajské soutěže. Nepodařilo se, skončili druzí.
V sezoně 2007 – 2008 se na Náchodsku okresní fotbal nehrál, proto bylo mužstvo přihlášeno do rychnovské soutěže bez možnosti postupu, kde si vedlo velice dobře. Ze žáků přišli dobře připravení hráči a vytvořil se velmi nadějný kvalitní tým.
V sezoně 2008 – 2009 se hrála společná soutěž Rychnovska a Náchodska. Jediný cíl byl postoupit. Celou soutěž kluci absolvovali na předních místech. Po podzimu skončili na 1. místě se skóre 30:6. V té chvíli již měli postup z Náchodska zajištěn. Jarní část pokračovala podle stejného scénáře a po velmi dobrém výkonu postoupili do krajské soutěže. Celkové skóre 63:13 hovoří za vše. Kluci si vytvořili dobrou partu. Je nutné ocenit poctivý přístup k tréninkům i k zápasům. Někteří již vypomáhali v A mužstvu.
V této sezoně bylo mužstvo složeno z těchto hráčů:
Petr Macek, Lukáš Verner, Robert Holan, Marek Listoň, Daniel Fiala, Michal Prause, Pavel Jandáček, Tomáš Marek, Julius Stelzig, Martin Křeček, Tomáš Jandáček, Petr Kubeček, Michal Rojšl, Martin Marek, Tomáš Zíta, Marek Bydžovský.
Ze žáků vypomohli: Martin Myška a Martin Ansorge.
Trenéři: Petr Houfek a Josef Verner.

 Hronov - Police nad Metují 3:0  1:1 
 Hronov - Teplice nad Metují 9:0  3:1 
 Hronov - Borohrádek 3:0  6:0 
 Hronov - Voděrady 7:1  7:1
 Hronov - Rokytnice v Orlických horách 0:0  0:1 
 Hronov -  Javornice 2:0  7:0 
 Hronov - Častolovice 2:1  1:2 
 Hronov - Doudleby 4:0 2:1

V sezoně 2009 – 2010 si v krajské soutěži mužstvo jako nováček vede velice dobře a stále se pohybuje na postupových místech. Problém podzimu byl v tom, že se některým hráčům kryly zápasy s tanečními nebo s hokejem. Navíc se někteří hráči aktivně zapojili do A mužstva.

Fotogalerie: 12. ples města