živé vysíláníživé vysílání ohlásit závaduohlásit závadu počasí webkamera virtuální prohlídky

11. PLES MĚSTA HRONOVA

17. 01. sobota od 20:00
ilustrační foto: 11. PLES MĚSTA HRONOVA

Na tradičním plese města budou slavnostně oceněny hronovské osobnosti. Město Hronov v roce 2009 oslaví 650 let od první písemné zmínky, proto se na tomto slavnostním plese představí i žáci z příspěvkových organizací.

K tanci a poslechu vám bude hrát taneční kapela BLUE BAND z Hradce Králové, která pro vás zajistí profesionální hudební občerstvení.

Nebude chybět ani losování o ceny!
Předprodej vstupenek od 6.1.2009 v IC Hronov.

Podrobné informace

Začátek: sobota 17. 1. 2009 od 20:00 hodin
Místo:Sál Josefa Čapka Hronov
Pořadatel:Město Hronov
nám. Čs. armády 5
Hronov
54931
Telefon: 491 401 151
E-mail: mestohronov@mestohronov.cz
Cena:Kč 100

Fotogalerie: Oceněná osobnost - Simona Adamcová

Včelí farma Rokytník, za vítězství v soutěži Potravinář a Potravina roku 2008 Královéhradeckého kraje

Slečna Simona Adamcová, majitelka Včelí farmy Rokytník, se stala vítězkou soutěže Potravinář a Potravina roku 2008 Královehradeckého kraje v kategorii: Zelenina, ovoce a ostatní. Rokytnický med lesní květový získal ocenění Potravina roku 2008 Královehradeckého kraje.

Počátky vzniku včelí farmy Rokytník se datují do roku 2003, kdy Adamcovi z prvních tří zakoupených včelstev začali navyšovat stavy včelstev. Impulsem pro nákup včelstev byla vážná nehoda tatínka Simony Adamcové, při které přišel o ruku. Zhroutil se mu celý život a rodina nevěděla, jak mu pomoci. Jeden lékař z Prahy, který byl zároveň včelař, jim poradil, ať mu pořídí včely.

Cesta k vybudování včelí farmy nebyla jednoduchá, od výroby včelích úlů, namnožení včelstev, zajištění vhodných stanovišť včelstev, až po nekonečné obrovské pracovní nasazení při ošetřování včelstev během roku. Odborné vzdělání si bylo nutné doplnit na Středním odborném učilišti včelařském v Nasavrkách studiem oboru Včelař.
Také vstupní náklady byly hodně vysoké. Včelí farma potřebuje nejen dřevěné úly a včelstva, ale také zařízení na vytáčení a zpracování medu, skladovací prostory, certifikované nádoby na uskladnění medu, termobox, sklenice a mnoho dalších věcí včetně terénního automobilu.

V současné době chovají Adamcovi 180 kmenových včelstev v nízkonástavkových úlech typu Langstroth umístěných na paletě. Včelstva jsou rozmístěna převážně na lesních stanovištích v nadmořské výšce 600 m výhradně na unikátním území CHKO Broumovsko v malebném podhůří Krkonoš. Nejvíce práce je s neposedným včelím týmem od začátku května do konce srpna.

Hlavní filozofií včelí farmy je specializace na produkci vysoce kvalitních medů z ekologicky nezatížených lesů a luk. Specializuje se na produkci druhových medů: lesního, lučního, malinového, javorového, lipového a pohankového medu.
Farma spolupracuje na výzkumných a šlechtitelských programech s Výzkumným ústavem včelařským v Dole. Snahou je mimo jiné napomáhat drobným chovatelům zejména produkcí včelích matek a propagovat včelařství.
Neustále se zvyšující počet zájemců o druhové medy jedinečné chuti je pro majitelku firmy slečnu Simonu Adamcovou i její spolupracovníky velkou motivací do dalších dnů. Ekologie, vysoce hodnotné včelí produkty a spolupráce založená na důvěře se zákazníky, to je pro ně to nejdůležitější!
Kontakt a další informace na http://www.rokytnikvcely.cz/

Fotogalerie: Oceněná osobnost - družstvo mužů HC Wikov Hronov

HC Wikov Hronov, družstvo mužů za výkony v sezóně 2007/2008

Hronovský tým mužů doznal v minulém roce několika změn ve svém složení. Malý počet kmenových hráčů svým způsobem donutil angažovat další hráče a doplnit tak stav družstva na počet, který je potřebný ke kvalitnímu odehrání celé dlouhé a náročné sezóny. Klub angažoval hráče z HC Náchod, který se díky neutěšené finanční situaci do soutěže nepřihlásil. Byli to jmenovitě hráči Hudeček, Kaválek, Michel a hráči, kteří již v minulých sezónách v Hronově hráli, a to Trojovský, Špetla a samozřejmě Verner. Každého fandu jistě potěšila zpráva, že i nadále bude naši branku hájit Petr Svoboda v dresu číslo 78, který u nás byl na hostování z oddílu HC Znojemští ORLI. Na hostování k nám také zavítal z oddílu HC Olomouc s číslem 17 lídr mužstva Petr Šakarov. Samozřejmě je nutné zmínit skutečnost pokračující dobré spolupráce se staronovým trenérem p. Radkem Měsíčkem.

Začala sezóna a doba pravdy. Bohužel první tři mistrovské zápasy družstvo prohrálo a realizační tým v čele s trenérem měl spoustu starostí. Jak vyladit formu? Jak sestavit ideální družstvo? Každý měl určité představy, přání a hlavně velký sen probojovat se do závěrečných bojů play-off. Výsledky prvních kol tomu nenasvědčovaly, přesto ale tým táhl za jeden provaz a všichni doufali, že „to musí přijít“. Onen zlom nastal při zápase s Novým Bydžovem, ve kterém tým konečně vyhrál. Zakoupil si tak pomyslnou jízdenku mezi čtyři nejlepší týmy našeho kraje. Podtrženo a sečteno - HC Wikov Hronov po základní části skončil na čtvrtém místě s právem zúčastnit se závěrečných bojů play-off o vítěze našeho kraje a s případnou možností zahrát si kvalifikaci o druhou NHL (národní hokejová liga).

S hrdostí lze tedy konstatovat, že minulá sezóna byla jednou z nejlepších a nejúspěšnějších sezón oddílu, a to nejen z pohledu družstva mužů. Vůbec poprvé v historii klubu se nějaké družstvo probojovalo do závěrečných bojů PLAY-OFF, kde odehrálo velice kvalitní a atraktivní zápasy s těmi nejlepšími týmy našeho kraje. Fantastická atmosféra, kterou hronovští fandové hráčům vytvořili, jen dokreslovala důležitost a jedinečnost zápasů. Je nutné říci, že především na domácím ledě patřilo hronovské družstvo mezi velice nebezpečné a obávané soupeře, a to především díky fantastickým divákům. Patří jim velký dík. I oni mají podíl na konečném čtvrtém místě hronovského týmu v 1. Krajské lize mužů v sezóně 2007 - 2008.

Hronovský oddíl také poprvé v historii poslal hráče do reprezentačního výběru kraje, který sehrál exhibiční zápas proti vítězi kraje Spartaku Nové Město nad Metují. Výběr kraje v tomto utkání zvítězil v poměru 10:9 a i zde hráči z Hronova velkým přínosem a oporou svého týmu.

Co více by si mohl hokejový fanoušek přát? Snad jen více takových sezón a samozřejmě poslat vzkaz ,,HOŠI DĚKUJEM“.

Fotogalerie: Průběh večera 11. plesu města