živé vysíláníživé vysílání ohlásit závaduohlásit závadu počasí webkamera virtuální prohlídky

Informace k uzavírce výjezdu z hronovského náměstí v ulici J. z Poděbrad

Na základě opakovaných dotazů bychom Vás rádi informovali o uzavírce v ulici Jiřího z Poděbrad. Komunikace u výjezdu na Palackého ulici byla uzavřena od 5. 11. do 11. 11. 2009. Důvodem byla výstavba odvodňovacího žlabu, který bude bránit tomu, aby se povrchová voda z horních částí ulice Jiřího z Poděbrad dostávala na náměstí. K tomuto rozhodnutí dospělo Město Hronov po letních přívalových deštích (viz foto), kdy se na náměstí vhrnulo velké množství vody právě z ulice Jiřího z Poděbrad. Nově vybudovaný odvodňovací žlab by měl právě tomuto problému z větší části zabránit a povrchovou vodu odvést do zatroubeného potoka, který vede pod hronovským náměstím.
K výstavbě žlabu přistoupilo Město Hronov až po dokončení stavby náměstí, protože bylo potřeba uzavřít výjezd z náměstí směrem do Palackého a Divadelní ulice. Vzhledem k tomu, že průjezd přes náměstí do Knáhlovy ulice byl otevřen až k prvnímu listopadu, nebylo by kudy vyjet z náměstí, výjezd na komunikaci II/303 z parkoviště před Pizzerií nebyl ještě dokončen.
Uzavírka výjezdu z hronovského náměstí do ulic Palackého, Divadelní a dále do Jiřího z Poděbrad tedy trvala týden, ale nyní jsou stavební práce dokončeny a provoz je již obnoven bez problémů.

Michaela Kajnarová, odbor majetek

Tento text připravil/a: Milena Moravcová Zveřejněno: 18. 11. 2009