živé vysíláníživé vysílání ohlásit závaduohlásit závadu počasí webkamera virtuální prohlídky

Informace k rekonstrukci náměstí

ilustrační foto: Informace k rekonstrukci náměstí

Vážení občané,
dovolujeme si Vás informovat o dalším dění na náměstí v Hronově.
Nyní probíhají stavební práce na budoucích chodnících, které se postupně dláždí, ale i na výstavbě nového veřejného osvětlení a přípravě podkladu na komunikaci II/303 (komunikace vedoucí směr Náchod, Police nad Metují, Broumov).
Na části komunikace II/303, jejímž správcem je Správa a údržba silnic Královéhradeckého kraje a.s. (dále jen SÚS) a která není předmětem dotace „Revitalizace centra města Hronova“ se bude také provádět rekonstrukce. Jedná se o úsek v Jiráskově ulici a to od Městského úřadu po novou rekonstruovanou komunikaci v Žabokrkách. Dojde k odstranění stávajícího krytu, sanaci podkladních vrstev, výměně proužků a  novému položení vrchní asfaltové vrstvy. Komunikace by se měla začít rekonstruovat 1. 10. 2009.
V rámci této rekonstrukce dojde také k opravám vodárenských zařízení, konkrétně vodovodních uzávěrů a cca 55 – ti metrů kanalizace. S těmito opravami se započne s předstihem, měly by být dokončeny do 11. 10. 2009. Opravy tohoto typu si vyžádají určitá omezení a to hlavně v dodávkách vody, která by neměla být delší než 3 – 4 hodiny. O jednotlivých odstávkách Vás bude informovat přímo společnost VaK Náchod, a.s.

Na náměstí v této době bude pokračovat dláždění a stavební práce spojené s výstavbou nové komunikace II/303, osazování zeleně a dokončovací práce na veřejném osvětlení.

Veškeré stavební práce na náměstí v Hronově včetně Jiráskovy ulice by měly být ukončeny s měsíčním předstihem a předpokládaný (!) termín slavnostního otevření náměstí by měl být 30. 10. 2009 v 10:00 hod.    

Při otevření náměstí se změní dopravní situace na náměstí, která bude konečným řešením. Průjezd náměstím ve směru Police nad Metují resp. Náchod bude v původní trase, která platila před rekonstrukcí náměstí. Čapkova ulice (autobusové nádraží) se opět uzavře pro osobní automobily a budou zde moci jezdit jen autobusy a vozy dopravní obsluhy.
Na parkovací stání na náměstí (P1 a P2 – viz mapka v příloze) se bude vjíždět přímo z komunikace II/303 (U Pizzerie - dle mapky) a pokračovat kolem Základní školy s možností výjezdu do ulice Jiřího z Poděbrad (a dále na Žďárky nebo do Palackého a Divadelní ulice) nebo do Knáhlovy ulice, kde přestane platit dočasný zákaz vjezdu motorovým vozidlům kromě autobusů a vozidel dopravní obslužnosti (z Knáhlovy ulice dále na Polici nad Metují).  

Děkujeme všem občanům za dosavadní trpělivost s náročnou rekonstrukcí náměstí a věříme, že se nám podaří ukončit rekonstrukci s avizovaným měsíčním předstihem, tak, aby prostor náměstí mohl sloužit ke spokojenosti všech obyvatel i návštěvníků města Hronova.

Michaela Kajnarová, odbor majetek
                                                                                                                                                                                                                                                   

Soubory ke stažení:

Tento text připravil/a: Milena Moravcová Zveřejněno: 21. 09. 2009