živé vysíláníživé vysílání ohlásit závaduohlásit závadu počasí webkamera virtuální prohlídky

Zimní stadion - duben

Další měsíc stavebních prací na zimním stadionu máme za sebou. Možná se mnohým z Vás může zdát, že stavba moc nepokročila. Může za to v první řadě špatné počasí (půl minulého měsíce ještě prosněžilo!!!) a ve druhé řadě také špatné podloží v místě stavby. Se špatným podložím jsme samozřejmě počítali, nicméně bylo nutné nechat provést v místě budoucích základů pro nové šatny sondy pro geodetický průzkum. Ten byl tedy proveden a z něho vyplynuly určité změny ve způsobu zakládání stavby. Nicméně i toto provádějící firma zvládla a nyní již běží úpravy pro betonáž základové desky. A jak se říká „až se vyhrabeme ze země, tak jsme za vodou…“.

Se zemními pracemi souvisí i odvoz vykopané zeminy. Každý den monitorujeme stav komunikace, která vede od zimního stadionu ke zdravotnímu středisku. Ale i při největším snažení nejsme my ani provádějící firma schopni udržet komunikaci v tom nejlepším stavu, resp. čistotě. Zvlášť v tomto deštivém a vlhkém počasí. Technické služby alespoň upravily komunikaci za zdravotním střediskem, aby se majitelé garáží, které zde stojí, při cestě pro automobil nebrodili bahnem. Tímto se moc omlouváme, ale mějte prosím trpělivost. Jakmile se dokončí práce spojené s odvozem zeminy, bude tato komunikace opravena a zaštěrkována. Nyní by to bylo jen utápění štěrku v blátě a tím i městských financí. Omlouváme se i obyvatelům, kteří musí každý den projíždět po komunikaci kolem zimního stadionu. Pěší žádáme, aby využívali pro přechod kolem ZS přilehlé parkoviště. To zůstává čisté.

Dalším krizovým prostorem jsou schody vedoucí na Příčnici. Museli jsme je z bezpečnostního hlediska uzavřít. Po schodech se dostanou občané jen z Příčnice k Sokolovně, dolů na ulici Palackého už neprojdou. Na této straně probíhají zemní a zakládací práce pro novou garáž pro rolbu. Nevíme ještě přesný termín, kdy budeme moci schody opět zpřístupnit, ale opět se objeví informace na webu města Hronova a samozřejmě na informačních tabulích u samotných schodů.

Děkujeme občanům města za trpělivost a obezřetnost při pohybu kolem zimního stadionu.

Michaela Kajnarová, referentka OT
 

Tento text připravil/a: Milena Moravcová Zveřejněno: 18. 04. 2013