ilustrační foto: Stanovisko Rady města Hronova k demonstraci připravované na 28.2. Zdeňkou Pitašovou
Rada města Hronova se jednomyslně distancuje od podobných akcí. V první řadě jde o zdraví a životy lidí. Pokud se někdo nechce dát očkovat, je to jeho právo a není zač demonstrovat. Všichni respektujeme, že si v autě musíme zapnout bezpečnostní pásy a chráníme tím jen sami sebe. Nošením roušky chráníme ty ostatní. Víme, jak těžké je to pro školy, jak složité je pro živnostníky, umělce a pracovníky v kultuře ekonomicky přežít. Rozumíme jejich frustraci. Frustrovaní z tohoto stavu jsme samozřejmě už všichni. Bohužel, neexistuje dobré řešení a bohužel - přeplněné márnice nejsou mediální lež.

To, že svolá paní Pitašová do Hronova demonstraci a přijedou k nám lidé z celé republiky, jistě kritické zdravotní situaci neprospěje a nepomůže nikomu.

Věra Bartošová, místostarostka

Karel Čapek: Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí.

Tento text připravil/a: Milena Moravcová Zveřejněno: 12. 02. 2021