živé vysíláníživé vysílání ohlásit závaduohlásit závadu počasí webkamera virtuální prohlídky

SENIOR TAXI

ilustrační foto: SENIOR TAXI

Každý občan Hronova (ten, který je v Hronově přihlášen k trvalému pobytu) a je starší 65 let nebo je mu více jak 18 let a je držitelem průkazu ZTP či ZTP/P, si může na sekretariátu MěÚ (3. patro) požádat o vydání průkazu SENIOR TAXI Hronov. Průkaz opravňuje držitele využít této služby dotované městem celkem 8 x (v případě zpáteční jízdy 4 x v měsíci).

Cestovat seniorským taxíkem může klient v rámci území města Hronova (Hronov, Zbečník, Velký Dřevíč, Rokytník, Malá Čermná a Žabokrky), kdy za každou takovou jízdu zaplatí řidiči 20 Kč (pokud využije služby zpáteční jízdy 40 Kč) nebo do Náchoda či Police nad Metují - pak za každou takovou jízdu zaplatí 40 Kč (respektive 80 Kč při zpáteční jízdě). Držitele průkazu může provázet zdarma jedna osoba jako doprovod a přepravována budou i menší zavazadla či kompenzační pomůcky.
Služby mohou klienti využít každý pracovní den od 7 do 18 hodin a je nutné ji objednat minimálně 1 den předem na sjednaných telefonních číslech (ta budou uvedena na průkazu SENIOR TAXI).
Věřím tomu, že služba usnadní našim seniorům a hendikepovaným život a pomůže jim lépe se zapojit do běžného života. Je možné cestovat nejen k lékaři, ale i za nákupy na návštěvy či kulturní akce.

Věra Bartošová, místostarostka
 

 

Soubory ke stažení:

Tento text připravil/a: Milena Moravcová Zveřejněno: 07. 11. 2022