živé vysíláníživé vysílání ohlásit závaduohlásit závadu počasí webkamera virtuální prohlídky

Putování za pítkem

ilustrační foto: Putování za pítkem

Všichni zájemci o turistiku a zvláště cyklo-turistiku, pozor!
Připravili jsme pro Vás akci „Putování za pítkem“. Cílem je nasbírat razítka do průvodce, a získat tak jedno z originálních lázeňských pítek.
Průvodce obsahuje zajímavé informace o zdejší minerální vodě, projektu AQUA MINERALIS GLACENSIS a jeho partnerech, kterými jsou Město Hronov, Město Náchod, Gmina Kudowa-Zdrój a Gmina Duszniki-Zdrój. Součástí průvodce je rovněž cyklomapa s vyznačením cyklotras.

Vše je k dispozici zdarma v informačních centrech partnerů, tedy na následujících místech:

  • Kulturní a informační středisko Hronov, náměstí Československé armády 500
  • Městské informační centrum Malé lázně, U starých lázní 129, Náchod-Běloves
  • Informační centrum v obci Kudowa-Zdrój, ul. Zdrojowa 44
  • Informační centrum v obci Duszniki-Zdrój, náměstí 9

Cílem putování je představit všem zájemcům nově vzniklý česko-polský lázeňský okruh. Jeho společným prvkem jsou unikátní léčivé minerální vody, které můžete ochutnat na každé ze čtyř zastávek okruhu. Po osvěžení si nezapomeňte nechat dát razítko do Vašeho průvodce.
Po nasbírání čtyř razítek (po jednom z každého partnerského města) si můžete zdarma v kterémkoliv z výše uvedených informačních center vyzvednout lázeňské pítko s dobovou fotografií. Počet pítek je omezený, proto pítko obdrží pouze 1 300 nejrychlejších.
Další informace o putování získáte na společných webových stránkách projektu (http://aquamineralis.eu/), v informačních centrech i v průvodci.

 

Tento text připravil/a: Milena Moravcová Zveřejněno: 17. 05. 2022