živé vysílání
živé vysílání
ohlásit závaduohlásit závadu počasí webkamera virtuální prohlídky

Pravidla pro návštěvy DO Justynka od 25.5.2020

ilustrační foto: Pravidla pro návštěvy DO Justynka od 25.5.2020
MIMOŘÁDNÉ NAŘÍZENÍ ŘEDITELE 2020
Na základě rozhodnutí vlády ČR se k 25. 5. 2020 ruší mimořádné opatření zákazu návštěv v pobytových zařízeních sociálních služeb. Otevření domova pro návštěvy bude postupné a v omezeném režimu. Je třeba si uvědomit, že pandemie COVID-19 je největším nebezpečím právě pro seniory - naše klienty. Musíme myslet na to, že nákaza může být pro naše klienty fatální, a to s ohledem na jejich věk, zdravotní stav a tím i sníženou imunitu. S ohledem na zajištění bezpečnosti a zdraví našich klientů stanovuji následující:

Pravidla návštěv
I.    Návštěva bude umožněna pouze v termínu po předchozí telefonické domluvě, a sice u sociální pracovnice. Rezervovat termíny lze ve všední dny v době 9 – 14 hod. na telefon sociálních pracovnic 602665634. Návštěvy budou povoleny ve dnech pondělí až pátek od 13.15 hodin dle harmonogramu, který je předem domluven a schválen sociálními pracovnicemi. Výjimku pro pracující ze vzdáleného místa pobytu povoluje pouze ředitel. Každý jednotlivý klient může přijmout týdně max. 2 návštěvy (do odvolání). V případě nepřízně počasí návštěvy nebudou uskutečněny z důvodu ochrany zdraví Vašich nejbližších. Děkujeme za pochopení.

II.    První návštěva začíná ve 13:15 hod., poslední návštěva musí být ukončena nejpozději v 16:15 hod. (aby byl čas na povrchovou dezinfekci stolů a židlí).

III.    Návštěva může trvat max. 40 minut. Na jednu návštěvu mohou přijít max. 2 osoby, (děti do odvolání ne).

IV.    Návštěvy budou probíhat výhradně na zahradě domova. Personál klienta připraví v uvedený čas a po příchodu návštěvy ho dolů doprovodí. Po ukončení návštěvy klienta doprovodí zpět do pokojíku.

V.    Návštěva při příchodu podepíše čestné prohlášení, vydesinfikuje si ruce a po celou dobu má ústa zakrytá rouškou. Klient roušku používá s ohledem na své možnosti (zdravotní stav, míra porozumění).

VI.    Personál změří návštěvě při příchodu teplotu bezdotykovým teploměrem. Při teplotě 37 °C a více nebude návštěva umožněna a osoba neprodleně opustí zařízení domova.

VII.    Zakázány jsou návštěvy osob s příznaky respiračního onemocnění (kašel, rýma) a s příznaky chřipky.

VIII.    Jídlo pro klienta může být pouze balené a trvanlivé, které přebírá personál. Taška musí být označena jménem klienta, kterému je určena a předána do kanceláře sociálních pracovnic na 2 dny do karantény.

IX.    U klientů ležících (v terminálním stavu) proběhne návštěva na pokoji. Vedoucí zdravotní sociální péče uvědomí návštěvu, že si na vlastní náklady opatří návleky na obuv a jednorázový plášť.

Uvedené nařízení se může měnit s ohledem na vývoj pandemie po rozvolňování opatření.

V Hronově dne 15. 5. 2020
                    
Ing. Jitka Ansorgová, ředitelka DO JUSTYNKA


Soubory ke stažení:

Tento text připravil/a: Milena Moravcová Zveřejněno: 20. 05. 2020