Hronov pro Ukrajinu

ilustrační foto: Hronov pro Ukrajinu

Město Hronov v reakci na události posledních dní, během nichž došlo ze strany Ruska k porušení mezinárodního práva a narušení svrchovanosti a celistvosti Ukrajiny, vyvěsí na hronovském náměstí ukrajinskou vlajku. Zástupci města tím chtějí vyjádřit solidaritu a podporu obyvatelům této země.

Vedení města sleduje situaci na Ukrajině. Rada města Hronova na svém mimořádném zasedání 26. 2. 2022 rozhodla na základě dosavadního vývoje na území Ukrajiny poskytnout 20 tisíc Kč na konto sbírky SOS Ukrajina pořádané organizací Člověk v tísni. Situaci nadále sledujeme a jsme připraveni operativně jednat; v případě potřeby zorganizujeme sbírku materiální pomoci.

V tuto chvíli jednáme s Ministerstvem pro místní rozvoj o možnosti využít objekt nově rekonstruované Papírny (10 bytů) pro ukrajinské uprchlíky (Je nutné vyjednat výjimku z podmínek dotačního programu sociálního bydlení.).

Na základě požadavku města Ministerstvo pro místní rozvoj prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu (IROP 2014 – 2020)  umožnilo nabídnout sociální byty (v Papírně) uprchlíkům z Ukrajiny.

Tento text připravil/a: Milena Moravcová Zveřejněno: 26. 02. 2022