živé vysílání
živé vysílání
ohlásit závaduohlásit závadu počasí webkamera virtuální prohlídky

Sobota 7. srpna

Hlavní program:

 Bohumil Hrabal: PŘÍLIŠ HLUČNÁ SAMOTA

Jiráskovo divadlo v 16.30 a ve 20.30 hodin (60´)
Divadlo Zdrhovadlo Klášterec nad Ohří / režie: Václav Polda
Vstupné: Kč 56,- 54,- 52,-


Soubor byl doporučen z přehlídky Divadelní Děčín.

Slovo o souboru:
Divadlo Zdrhovadlo vzniklo v roce 2002 a od té doby nastudovalo pět inscenací. První z nich byla autorská hra Trosečníci. Po tomto rozpačitém začátku se soubor zaměřil na dramatizování literárních předloh. S inscenacemi Petr a Lucie, Nebezpečné známosti a 451 (451 stupňů Fahrenheita) postupoval na národní přehlídky činoherního divadla.

Slovo o hře:
Novela Příliš hlučná samota je vyvrcholením Hrabalova díla. Existuje mnoho Přípravných skic a tři definitivní variace. První psaná apollinairovským veršem, druhá hovorovým jazykem a třetí ve spisovné češtině. Předlohou, avšak pouze vnějškovou, je reálná postava ze sběrných surovin v Libni, postava bývalého vzpěrače, skokana o tyči a ragbisty Jindřicha Peukerta zvaného Hanťa. Uvnitř je bezezbytku sám Hrabal.


Jiří Brdečka: LIMONÁDOVÝ JOE

Sál Josefa Čapka v 15.30 a v 19.15 hodin (135´)
Divadlo Exil, o. s. Pardubice / režie: Jana Tichá
Vstupné: Kč 55,-

Soubor byl doporučen z přehlídky Divadelní Děčín.

Slovo o souboru:
Divadlo Exil si v sezoně 2009/2010 připomíná 10 let od svého vzniku. Za svou existenci uvedlo celkem 72 inscenací. Souborem prošly desítky lidí. Někteří z nich zůstávají od začátků až dodnes. Za desetiletou etapu se proměnilo i publikum Exilu. Hlavní klaku dnes tvoří vysokoškolští studenti, kteří přicházejí za neotřelými a odvážnými tituly. Komedie a muzikály naopak lákají mainstreamové publikum. Podobný amatérský soubor, jako je Exil, v České republice nenajdete. S profesionálním nasazením tu bez nároku na honorář soubor hraje desetkrát do měsíce.

Slovo o hře:
Kdo by neznal Limonádového Joa, hrdinného zastánce práva, spravedlnosti a velkého propagátora limonády! Herci Divadla Exil nejen hrají, ale i tančí a zpívají. Spolu s nimi legendární koňskou operu nastudovali studenti Konzervatoře Pardubice.
Jedna z nejslavnějších a nejoblíbenějších českých komedií, kde správní muži pijí pouze Kolalokovu lihuprostou limonádu a zákon má podobu pistolníka, vybaveného přesnou muškou, zářivým úsměvem a lahodným tenorem.


Jan Mocek a Jan Hofman: WIR TANZEN KONZENTRIERT!

Sál Sokolovny  ve 14.00 hodin (50´)
Frei Körper Kultur Svitavy / režie: Jan Mocek a Jan Hofman
Vstupné: Kč 40,-

Soubor byl nominován z přehlídky Šrámkův Písek.

Slovo o souboru:
Zdravé jádro souboru tvoří absolventi a studenti LDO ZUŠ Semily. Ve své tvorbě dává soubor přednost službě dramatickému textu před samoúčelnými režijními exhibicemi. Poetiku divadla lze nejlépe charakterizovat slovy: herecké divadlo.

Slovo o hře:
„Nudistická onanie hrající si na jevištní tvar.“ Josef J. Kopecký, ředitel ZŠ
„Nově vzniklý či spíše vznikající soubor fyzického divadla je objevem této sezony. Jeho zatím druhé vystoupení na 49. ročníku festivalu Šrámkův Písek potvrdilo pověst, jež ho předcházela. Syrové představení plné extrémního nasazení, zevnitř „kantorovsky“ řízené Janem Mockem. Dialogy, střety, lety a pády nahých těl, bolest a cit fyzických doteků. Ač se jedná o otevřený, svobodný a proměnlivý tvar, je celý projekt - či spíše inscenační koncept - po formální stránce (filmové projekce, svícení, hudba) dotažený ke kompozičně přesně vystavěnému celku.“ Divadelní noviny.


Doprovodný program v Parku A. Jiráska: 

10.00 hodin - park A. Jiráska   
Jarka Holasová
O PALEČKOVI 
Pohádka o šikovném synkovi, který se narodil dnes ráno...
HRNEČKU VAŘ!
Maňásková pohádka pro nejmenší.

17.00 hodin - park A. Jiráska
SLAVEŇÁCI - country skupina
Suchý Důl – Slavné

20.00 hodin - park A. Jiráska
NOVICA -  Česká družina šermířská Náchod
HANN - cesta k moci - komponovaný příběh

22.00 - náměstí Čs. armády
Slavnostní zakončení festivalu - ohňostroj bude!

Změna programu vyhrazena!
Tento text připravil/a: Dita Poláková Zveřejněno: 07. 07. 2010