živé vysílání
živé vysílání
ohlásit závaduohlásit závadu počasí webkamera virtuální prohlídky

Pondělí 2. srpna

Hlavní program:

Suzanne Klomp a NEST: SMåLAND

Jiráskovo divadlo v 16.30 a ve 20.00 hodin (55´)
NEST, theatre group of the MUZtheater Zaandam, Nizozemí / režie: Suzanne Klomp
Vstupné: Kč 56,- 54,- 52,-

Soubor je doporučen nizozemským střediskem AITA/IATA.

Slovo o souboru: 
NEST je divadelní oddělení MUZtheateru, který sídlí v Zaandamu a v rámci čtyřletého studijního programu pro mladé divadelníky. Díky němu mají studenti možnost, s podporou profesionálů, rozvinout své herecké schopnosti a být součástí všech aspektů tvorby divadla. V posledním roce tohoto programu, studenti vytvářejí, provádějí a produkují svou vlastní tvorbu. V loňské sezóně tedy vzniklo představení Småland, které rovněž získalo cenu poroty pro nejlepší hru na Studentském festivalu                    v Amsterdamu. Zároveň se soubor účastnil mezinárodního FRINGE! Festivalu v Amsterdamu, kde v roce 2009 vyhrál.

Slovo o hře: 
Småland je představení beze slov, ale přesto plné humoru a akce. Tato několikrát oceněná show vypráví příběh lidstva, je         o věčné potřebě vlastní reprodukce za každou cenu. Z toho tedy vychází dynamický, lehce absurdní příběh, který do vašich tváří vnese úsměv.
V malé izolované vesnici žijí čtyři nádherné ženy. Po dlouhé generace je vše ve vsi čisté, dokonce i elegantní. Tato odlehlá vesnice je pak pro muže naprostou utopií. Kdo bude mít tu čest vstoupit do mýtického ráje? Vítejte na Småland...


Friedrich Dürrenmatt: FRANK PÁTÝ

Sál Josefa Čapka ve 14.00 a v 19.00 hodin (145´)
DS Ty-já-tr / Hrobeso, Divadlo Radar Praha / režie: Luděk Horký
Vstupné: Kč 55,-

Soubor byl nominován z přehlídky Divadelní Děčín.

Slovo o souboru:

Hrobeso je generační divadelní soubor z pražského, konkrétně holešovického, divadla Radar. Zároveň je Hrobeso součástí Dětského dramatického souboru Ty-já-tr, který založila v divadelní sezóně 1988-89 Radka Tesárková. V současné době má necelých dvěstě členů ve věku od čtyř do třiceti let. Soubor se skládá z více než deseti dramatických kroužků, divadelního souboru dětí, středoškolské divadelní skupiny a dvou skupin amatérského divadla dospělých herců. Soubor Hrobeso má za sebou několik účastí na národních divadelních přehlídkách a také účast na JH v roce 2005, dále úspěch na mezinárodním festivalu Jadran 2006 v Chorvatsku, v podobě hlavní ceny za inscenaci Mnoho povyku pro nic. Pravidelně je soubor k vidění v divadle Radar v Praze.

Slovo o hře:
Gangsterská opera o přátelství na život a na prd. Komedie pro život, jaký je. „Hospodařte, dokud se nevrátím /Luk. 19,13/“


William Shakespeare, Jiří Jelínek: RICHARD 3

Sál Sokolovny v 17.15 a ve 21.30 hodin (65´)
Loutkářský soubor Tichý Jelen Roztoky / režie: Jiří Jelínek
Vstupné: Kč 45,-

Soubor byl doporučen z přehlídky Loutkářská Chrudim v roce 2009.

Slovo o souboru:
Divadlo Tichý Jelen je amatérský soubor z Roztok u Prahy při Sdružení ROZTOČ. Je to divadlo loutek, hudby a humoru. Kromě Richarda 3 hraje rovněž představení „Mariage aneb Dobře Prodaná Nevěsta“ a „Tři přadleny“. Divadlo Tichý Jelen existuje čtyři roky. Letos v dubnu soubor reprezentoval se hrou Richard 3 Českou republiku na mezinárodním festivalu v Reunionu, jakožto první české divadlo na tomto ostrově.

Slovo o hře:
Zlá hra o zlém hrdinovi.
Nezadržitelný vzestup a pád Richarda 3.
Dobře namazaná mašinka na smrt.
Čím hůř tím lépe.
Živá hudba, živí herci, mrtvé loutky.

Doprovodný program v parku A. Jiráska:

17.00 hodin - park A. Jiráska
HRONOVSKÁ DECHOVKA - kapelník J. Langer

19.00 hodin - park A. Jiráska
MODEUS - hudební skupina z  Hronova - kapelník J. Nývlt

21.30 hodin - park A. Jiráska
HAJZL BÁBA - veršovaná anekdota
Divadlo Osm tyčí, Žďár nad Metují

22.00 hodin - Jiráskovo divadlo
6 NaChodníku - autorský šanson

Tento text připravil/a: Dita Poláková Zveřejněno: 07. 07. 2010