živé vysílání
ohlásit závaduohlásit závadu počasí webkamera virtuální prohlídky

Silniční běh Hronov - Náchod

ilustrační foto: Silniční běh Hronov - Náchod
V sobotu 19.října 2019 v 11.00 hodin bude odstartován z hronovského náměstí již 62. ročník silničního běhu Hronov - Náchod. Na závodníky čeká původní trať dlouhá 8850 m s cílem před městskou radnicí na náměstí TGM v Náchodě, kde se nejlepší běžci objeví krátce před půl dvanáctou hodinou. Tento běh je veřejným závodem, přeborem okresu Náchod mužů a žen v silničním běhu a posledním 7. závodem seriálu běhů „Primátor cup 2019“.

Přihlášky nových závodníků a vydání startovních čísel elektronicky přihlášeným závodníkům proběhne jak v pátek 18.10 tak i v sobotu 19.10. ve sportovní hale SK Náchod dříve Rubeny. V pátek 18.října 2019 od 13 – 18 hodin (startovné 200,-Kč). V sobotu 19.října 2019 od 7.30 do 9.50 hod. (startovné 300,-Kč).

Při prezentaci převezmou závodníci  startovní číslo s čipem, pamětní list a  ručnik s  logem závodu. Všichni závodníci budou převezeni autobusy z Náchoda z parkoviště před sportovní halou SK Náchod na místo startu od 8.45 do 10.10 hodin. Jeden autobus pak jejich osobní svršky zase doveze do cíle závodu. Pořadatelé, ale i policejní orgány, mají při této příležitosti prosbu k motoristům, aby v době konání závodu mezi 11.00 – 12.00 hodin pokud možno nepoužívali silnici II.tř. z Náchoda do Hronova, protože se běží za normálního provozu a dojde jen k usměrňování vozidel příslušníky policie.
Ve 12.45 hodin proběhne slavnostní vyhlášení výsledků závodu v obřadní síni MěÚ v Náchodě.  Ceny předají představitelé pořádajících měst a zástupci pořadatele a sponzorů závodu..

V cíli závodu před radnicí na náměstí TGM v Náchodě proběhnou od 8.15 do 10.45 hod. dětské běžecké závody. Závodníci se mohou přihlásit elektronicky nejpozději do 15.10.2019 nebo v místě startu nejpozději 30min. před startem dané kategorie.

Organizační výbor závodu
Hronov-Náchod